Znajdź idealną torebkę dla siebie

Tyle ile istnieje okazji, tyle jest też torebek. Różnią się pod względem wielkości, materiałów, wzorów oraz kolorów. Klasyczne oraz bardziej ekstrawaganckie, są niezbędnym elementem każdej damskiej garderoby. Istnieją nawet schematy o dopasowaniu torebki do konkretnej kobiety pod względem jej figury.

Rodzaje torebek dostępne w polskich sklepach

torby silikonoweGłównym czynnikiem rozróżniającym torebki jest ich wielkość. Najczęściej spotykany podział to na te mieszczące format A4 albo nie. Każda kobieta wie jednak, że mała torebka innej małej torebce nie jest równa. Kopertówka, bo tak nazywana jest najmniejsza, podręczna torebka, mieści zwykle jedynie telefon komórkowy oraz portfel. A również pośród nich możemy wyróżnić te na łańcuszku oraz bez niego. Następne pod względem wielkości są kuferki. Wyróżniają je krótkie rączki i geometryczny, równy kształt. Są one bardzo eleganckie i uniwersalne. Sprawdzą się zarówno w użyciu codziennym jak i na wyjścia ze znajomymi. Ich siostrami, o podobnych rozmiarach, są listonoszki. Odróżnia je posiadanie klapki zamykającej zamiast zamka bądź zatrzasku. Wiele kobiet wybiera torebki przypominające worki, które mają bardzo dużą pakowność, do codziennego użytku. Przeznaczenie torby jest też bardzo ważnym aspektem. Torby podróżnicze czy sportowe odbiegają znacznie wizualnie od torebek wizytowych. Materiał odgrywa często zasadniczą rolę podczas wyboru torebki. W ostatnich latach popularne stały się torby silikonowe lub gumowa, które łatwa jest utrzymać w czystości i mają szeroką gamę kolorystyczną. Dodatkowo istnieje duża możliwość dopasowania swojej silikonowej torebki do swoich potrzeb i gustu. Sklepy internetowe oferują dobór uchwytów, pasków, wypełnienia a nawet zamka. Dzięki temu torebka nie wygląda tak surowo. Klasycznym wyborem są torebki wykonane ze skóry bądź materiału skóropodobnego. Pielęgnacja takich toreb wymaga stosowania specjalnych środków chemicznych. Dzięki temu przez długi czas będą cieszyć oko wzorowym wyglądem. Dużym wyróżnikiem jest obecność ozdób, bądź ich brak. Dotyczy to zarówno samego ciała torebki jak i rączek, pasków oraz zamków. Systematycznie do mody wracają frędzle oraz puchowe pompony. Wiele kobiet ceni sobie świecidełka na części lub całości torebki. Kobiety o krąglejszych kształtach powinny unikać torebek małych, nie zawierających dodatków. Proste i duże formy najlepiej sprawdzają się przy szczupłej figurze. Jest to oczywiście umowna zasada, która w życiu codziennym zwykle nie ma racji bytu. Każda kobieta potrzebuje mniejszej i wielkiej torebki zarówno na wyjścia ze znajomymi, codzienne sprawunki, jak i do pracy.

Najważniejsze podczas wyboru torebki jest zwrócenie uwagi na jakość, która niestety często idzie w parze z ceną. Dobrze wyprodukowana torebka, sygnowana znanym logo projektanta, jest w stanie posłużyć całe życie i nigdy nie wyjść z mody. Ze względu na to, jak często używa się torebki, warto zainwestować i traktować zakup torebki jako inwestycje w swoją wygodę.