Zewnętrzne kamery bezprzewodowe

Mimo tego, że przestępczość w naszym kraju jest na stosunkowo niskim poziomie to niekiedy warto zaopatrzyć się w sprzęt poprawiający nasze bezpieczeństwo. Dziś chciałbym skupić się na jednym z nich a konkretniej mówiąc chodzi o kamery. Monitoring jest obecnie zarówno najpopularniejszym ale i najskuteczniejszym sposobem ochrony przed włamaniem i kradzieżą.

Nowoczesne kamery IP

kamery tubowe ipJuż dawno minęły te czasy gdy do systemu monitoringu konieczne było stosowanie skomplikowanego okablowania oraz rejestratorów. Obecnie coraz częściej inwestuje się w rozwiązania bezprzewodowe. Jednym z takich rozwiązań są kamery tubowe IP. Ten rodzaj kamer stosowany jest na zewnątrz. Nie posiada obrotowej głowicy z obiektywem bo jak sama nazwa wskazuje obiektyw umieszczony jest w specjalnej tubie. Chroni ona naszą kamerę przez działaniem niesprzyjających warunków atmosferycznych. Tuba w tym wypadku pełni rolę swoistego dachu umieszczonego nad obiektywem kamery. Obecnie nowoczesne kamery bezprzewodowe bardzo często posiadają opcję parowania z urządzeniami wyposażonymi w system Android. Warunkiem w tym wypadku jest to by kamera była częścią naszej sieci bezprzewodowej czyli ogólnie mówiąc żeby była ona widoczna w sieci Internet. Odwołując się do identyfikatora kamery i podając hasło do urządzenia to możemy mieć podgląd na żywo. Dodatkowo z pozycji naszego telefonu możemy bez problemu skonfigurować nasze urządzenie. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne.

Z konfiguracją kamery bezprzewodowej może poradzić sobie każdy. Jest to dodatkowy plus stojący po stronie tych urządzeń oraz jest to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy bowiem nie będziemy musieli płacić za usługę monterom. Instrukcja obsługi dołączona do urządzeń jest na tyle czytelna, że postępując krok po kroku ustawimy kamerę zgodnie z naszymi potrzebami.

Leave a Comment