Zespół muzyczny na wesele jako tradycja

Coraz więcej par na swoje wesele decyduje się wybrać zespół muzyczny. Wcale nie dziwi mnie ich wybór, ponieważ sama trzy lata temu także dokonałam takiego samego wyboru. Przede wszystkim jeśli ktoś jest tradycjonalistą to nie skusi się raczej na skorzystanie z usług dj-a. 

Dlaczego częściej wybierany jest zespół muzyczny?

zespół muzyczny na wesele we WrocławiuByłam kilka razy na zabawie weselnej u swoich bliższych czy dalszych znajomych, u których imprezę rozkręcali właśnie d-je. Osobiście nie przypadła mi taka forma muzyki do gustu, ponieważ uważam, że muzykę trzeba czuć. Dlatego właśnie wynajęliśmy zespół muzyczny na wesele we Wrocławiu. Nie mam wątpliwości, że zarówno jedzenie jak i muzyka na weselu muszą być na najwyższym poziomie, żeby goście uważali je za udane. Dlatego takie znacznie ma wybór odpowiedniej sali jak i muzyków, którzy będą odpowiadać za muzykę oraz zabawianie gości, a także zapraszanie do stołów. Moim zdaniem zespół grający na żywo podkręca atmosferę wśród gości oraz dzięki temu otrzymuje autentyczne odpowiedzi. Poza tym wydaje mi się, że ludzie chętniej bawią się, jeśli muzyka jest grana na żywo. Poza tym zespół muzyczny zazwyczaj kojarzy się z tradycją, dlatego rodzicom czy dziadkom niekiedy tak bardzo zależy na tym, abyśmy wybrali takie rozwiązanie. Zespół muzyczny liczy większą liczbę osób na scenie niż w przypadku dj-a, co z kolei wiąże się z większymi kosztami. Przed weselem warto umówić cały repertuar, który zespół zaprezentuje oraz ustalić na jakie zabawy podczas oczepin wyrażacie zgodę. Przypomniałam sobie także, że przy wyborze zespołu muzycznego warto sprawdzić czy na swojej stronie internetowej mają nagrania, gdzie pokazane jest jak grają oraz zabawiają gości weselnych. Należy pamiętać, że skoro muzycy grają na żywo to zdecydowanie częściej będą potrzebowali częściej przerw. Jeśli wahacie się pomiędzy dwoma zespołami to warto poczytać opinie klientów na temat zabawy czy współpracy. Niekiedy tego typu informacje potrafią pomóc.

Z własnych obserwacji zauważyłam, że goście weselni chętniej wychodzą na scenę w przypadku zespołu muzycznego. Do tego wyboru będą nas przekonywały nasi dziadkowie, według których zabawa bez zespołu to nie zabawa. Uważam, że każdy z nas ma prawo do innej decyzji. Ostateczne zdanie ma jednak młoda para, która jest najważniejsza tego dnia.