Zdrowa dieta pudełkowa

 

Dla niektórych osób, dieta wiąże się z wyrzeczeniami, niesmacznymi daniami, w których znajdują się głównie surowe warzywa i ciągłym poczuciem głodu. Takie odczucia może mieć jedynie osoba, która nic nie wie na temat zdrowego odżywiania i skutecznego odchudzania. W rzeczywistości, dobrze skomponowana dieta, w całości zaspokaja nasze indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne i dostarcza wszystkich niezbędnych składników. 

Co się znajduje w diecie pudełkowej?

Kraków - dieta pudełkowaDietetycy zgodnie twierdzą, że skuteczne odchudzanie jest możliwe tylko dzięki połączeniu odpowiednio zbilansowanej diety z aktywnością fizyczną. W teorii jest to bardzo prosta zasada, ale w rzeczywistości ludzie mają z nią problem. Pomijając aktywność fizyczną, samo przygotowywanie posiłków jest problematyczne, bo trzeba się trzymać ściśle określonej ilości kalorycznej. Kupując gotowe dania w barach i restauracjach, klienci nie wiedzą co się pod nimi kryje i ile kalorii wraz z nimi przyjmują. Dlatego jeżeli miastem naszego zamieszkania jest Kraków – dieta pudełkowa będzie najlepszym sposobem żywienia się. Jest to pomysł, który przyszedł do nas z zachodu i szybko zyskał na popularności. Polega on na dostarczaniu do klienta gotowych dań w praktycznych pudełkach, dzięki czemu można je zjeść od razu w pracy, na spacerze, czy w domu. Posiłki są przygotowywane przez doskonałych kucharzy współpracujących z dietetykami, dzięki czemu dania są zdrowe i wartościowe. Do ich przygotowania są wykorzystywane jedynie świeże produkty ze sprawdzonych źródeł, ponieważ oferowana dieta ma być przede wszystkim zdrowa. Klienci mają do wyboru dietę pudełkową o różnej wartości kalorycznej, dzięki czemu będzie ona odpowiednia dla ludzi młodych, starszych, aktywnych fizycznie, odchudzających się, czy będących na diecie bezmięsnej. Niektóre firmy cateringowe oferują także w tej formie dietę bezglutenową, bez laktozy, czy bezrybną. Wszystkie dania mają ściśle określoną kaloryczność i zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały, jakie każdego dnia potrzebuje organizm.

W daniach dostarczanych w pudełkach, nie brakuje świeżych kiełków, orzechów, warzyw, czy zdrowych kasz. Każdy posiłek jest dokładnie przemyślany i przyrządzony w taki sposób, aby był zdrowy, smaczny i wartościowy. Zaletą diet pudełkowych jest darmowa dostawa do klienta, którą można mieć każdego dnia, lub z góry zamówić manu na kilka dni i tylko sięgać po nie do lodówki w celu podgrzania. Z każdym rokiem rośnie ilość klientów zadowolonych z diety pudełkowej.