Zastosowanie paneli z poliwęglanu komorowego

Coraz popularniejszy poliwęglan komorowy jest to materiał stosowany w budownictwie między innymi do zadaszeń obiektów sportowych, wiat, daszków, świetlików dachowych czy do budowy ogrodów zimowych. Jest stosowany także jako wypełnienie na etapie montażu okien czy drzwi. Ze względu na wysoki poziom trwałości, niską wagę i sztywność, płyty z poliwęglanu są także wykorzystywane przy budowie kasetonów reklamowych. Jakie są inne właściwości oraz zastosowania nowoczesnego poliwęglanu komorowego?

Kiedy warto stosować poliwęglan komorowy?

panele z poliwęglanu komorowegoZarówno płyty, jak i panele z poliwęglanu komorowego, jest to jeden z bardziej popularnych materiałów wykorzystywanych w budownictwie. Dzięki doskonałym właściwościom oraz parametrom, materiał ten znajduje coraz większą liczbę zastosowań w przypadku nowoczesnych instalacji zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Warto zamówić nowoczesne panele z poliwęglanu komorowego. Płyty z tego materiału doskonale sprawdzają się jako przegrody dachowe oraz ścienne. Tyczy się to modeli łykowych, jak i prostych. W przypadku budownictwa poliwęglan komorowy jest najczęściej stosowany do doświetleń dachowych, zadaszeń wiat czy altan, zadaszeń basenów, wiat przystankowych czy zadaszeń stadionów. Oprócz tego używany jest również w rolnictwie, między innymi do tworzenia szklarni, zadaszeń w gospodarstwach rolnych, wiat dla ciężarówek i cieplarni. Poliwęglan komorowy wyróżnia się atrakcyjnymi właściwościami, w tym wysokim poziomem termoizolacyjności, trwałością (dzięki której producenci oferują nawet dziesięć lat gwarancji), odpornością na działanie czynników atmosferycznych czy łatwością formowania, zarówno na zimo, jak i na gorąco. Dodatkowo poliwęglan komorowy jest odporny na uderzenia, ma wysoki poziom przepuszczalności światła oraz wykazuje się niewielkim ciężarem.

Dostępne na rynku płyty z poliwęglanu są zabezpieczane z dwóch stron folią, a także warstwami anty UV. Wiele produktów tego typu posiada także aprobaty techniczne, jak i mają możliwość cięcia piłą pod kątem prostym. Aby dokładnie ocenić możliwość zastosowania i szerokie właściwości poliwęglanu komorowego, zdecydowanie warto dokładniej zapoznać się z przykładowymi realizacjami. Jest to idealny sposób, aby przekonać się, że taki zakup będzie korzystny, a właściwości poliwęglanu komorowego rzeczywiście tak dobre.