Zasada działania wariografu

Prawda jest czymś, co każdy z nas chce znać, dlatego tak duży nacisk kładziemy na prawdomówność u ludzi. Jednak trzeba zaznaczyć, że nie ma osób, które zawsze mówią prawdę, ponieważ każdy częściej lub rzadziej kłamie. Uczymy się tej umiejętności już od najmłodszych lat, choć rodzice nam powtarzają, że nie wolno oszukiwać.

Kto może korzystać z wariografu?

na czym polega badanie wariografem parW życiu codziennym uczymy się po czym ewentualnie poznać, że ktoś kłamie, ale też doskonalimy swoją umiejętność skutecznego oszukiwania. Jest to zupełnie normalne zjawisko, ponieważ jest to nasz naturalny mechanizm obronny w konkretnych sytuacjach. Kłamiemy, kiedy nie chcemy, aby wyszły na jaw nasze prawdziwe intencje lub kiedy mamy coś na sumieniu. Powodów, dlaczego kłamiemy jest wiele, ale cel zawsze ten sam – ukryci prawdy, która nie jest wygodna. Najlepszym sposobem na ustalenie prawdomówności jest poddanie się badaniu wariograficznemu, które jest przeprowadzana w Instytucie Badań Wariograficznych w Warszawie. Instytut ten też posiada aż dwadzieścia siedem oddziałów terenowych aż w dwudziestu siedmiu miastach Polski, zatem dostęp do nich jest całkiem prosty. Jeżeli nie wiemy na czym polega badanie wariografem par, to najlepiej zasięgnąć informacji u źródła czyli na stronie Instytutu. Pracują tam wykwalifikowani i certyfikowani testerzy, którzy posiadają szeroką wiedzę psychologiczną, pozwalającą im na właściwe analizowanie i interpretowanie otrzymanych danych. Wariograf jest przede wszystkim urządzeniem, które służy do rejestrowania reakcji fizjologicznych organizmu na bodźce zewnętrzne, które towarzyszą osobie badanej w trakcie zadawania pytań i udzielania na nie odpowiedzi. U każdej osoby, która mija się z prawdą, pojawiają się określone emocje wywołujące pewne stany. Dzięki temu można w łatwy sposób wykryć czyjeś nieszczere intencje.

Badania poligraficzne są powszechnie dostępne, zatem każdy z nas może się mu poddać. Konieczne jest wyrażenie zgody, dokonanie opłaty w wysokości między tysiąc a tysiąc dwieście złotych oraz wyznaczenie terminu. Bardzo wysoka skuteczność badania sprawia, że ciągle nie brakuje chętnych do jego przeprowadzenia. Jest bezbolesne, szybkie, profesjonalne i co najważniejsze skuteczne, dlatego też jest wykorzystywane przez sądy, korporacje czy prawników.