Zamówienie na obejmy i inne łączniki

Od lat pracuję w firmie zajmującej się wytwarzaniem urządzeń mechanicznych. Zajmujemy się zarówno współpracą z zakładami wykonującymi auta, jak i tymi od urządzeń AGD oraz maszyn przemysłowych. Od dawna odpowiadam za zamówienia różnego rodzaju łączników stalowych. W zakładzie wykorzystujemy ich bardzo dużo, ponieważ produkcja trwa nieprzerwanie przez całą dobę. Jednak to, co ostatnio mnie spotkało nie zdarzyło się już dawno.

Gdzie zamówić nowe obejmy?

obejmy gbsChciałem jak zawsze złożyć zamówienie u naszego stałego dostawcy obejm. Zawsze dostawa tam trwa mniej niż tydzień, a do tego mamy bardzo duże rabaty. Zamawiam więc tam chętnie od kilku lat i muszę przyznać, że do tej pory nie miałem żadnych problemów. Okazało się jednak, że tym razem nie będzie tak prosto. Jak zawsze wysłałem zamówienie, a w odpowiedzi zamiast potwierdzenia otrzymałem maila, że najszybciej dostaniemy elementy za trzy miesiące. Od razu chwyciłem za telefon i okazało się, że nic nie można z tym zrobić. No nic, nam były potrzebne obejmy GBS na już, więc zacząłem szukać w internecie alternatywy. Udało mi się namierzyć zakład znajdujący się w pobliżu i od razu do nich zadzwoniłem. Osoba, z którą rozmawiałem dokładnie mnie wysłuchała i stwierdziła, że mam wysłać maila ze specyfikacją techniczną oraz ilością sztuk, a oni dowiedzą się, jakie mają możliwości. Nie byli w stanie zrealizować całego zlecenia naraz, jednak obiecali, że będą dostarczać elementy partiami, żebyśmy mogli realizować nasza zlecenia.

Od razu uzyskałem zgodę kierownika na zmianę dostawcy i złożyłem zamówienie. Następnego dnia jeszcze przed południem dostałem maila z potwierdzeniem, fakturą oraz całą rozpiską dostaw. Teraz mam tylko nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda nam się w terminie zakończyć zlecenia.