Zalety szklanych butelek dla niemowląt

Rodzice, którzy kompletują wyprawkę niemowlęcą, często starannie przeglądają asortyment, jaki dostępny jest w sklepach. Zależy im bowiem na wyborze wysokiej jakości produktów, które są bezpieczne dla maleństwa, a jednocześnie przydatne w codziennej pielęgnacji. Warto zaopatrzyć są w butelki, które sprawdzą się nawet w przypadku maluchów karmionych w sposób naturalny. W sklepach znaleźć można wiele produktów różnorodnych marek, które różnią się rodzajem zastosowanych materiałów, kształtem oraz wielkością.

Szklana butelka niemowlęca doskonałym wyborem dla maluchów

szklane butelki dla niemowlątSprawia to, iż wielu opiekunów nie wie, na jakie produkty się zdecydować. Ważne jest, by dobrać pojemność butelki do wieku dziecka. Noworodek zjada zdecydowanie mniejszą ilość pokarmu od starszego niemowlęcia. Z tego też względu producenci oferują butelki o różnych pojemnościach. Należy także zwrócić uwagę, z jakiego materiału jest wykonana butelka. Zdarza się bowiem, iż modele plastikowe zawierają szkodliwe substancje, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie malucha. Decydując się na tego typu produkt ważne jest, by nabyć ten, który nie zawiera BPA. Zaletą butelek plastikowych jest fakt, iż są lekkie oraz tanie. Niestety rysują się, ciężko jest zadbać o ich odpowiednią higienę. Z tego też względu najlepszym wyborem będą szklane butelki dla niemowląt. Ten materiał jest bezpieczny, można go wyparzać i gotować. Dzięki temu pozbycie się szkodliwych drobnoustrojów nie powinno stanowić dużego problemu. Ich wadą jest fakt, iż są ciężkie, mogą ulec stłuczeniu. Warto zaopatrzyć się w specjalne silikonowe osłonki, które minimalizują ryzyko uszkodzenia. Wielu producentów oferuje wysokiej jakości butelki dla maluchów, które wykonane są ze szkła. Dzięki temu każdy rodzic może wybrać estetyczny produkt, który w pełni odpowiada potrzebom ich pociechy.

W niemowląt, które mają problemy z nadmierną ilością gazów, doskonałym wyborem będą butelki z systemem antykolkowym, które minimalizują ryzyko nadmiernego połykania powietrza. Bogata oferta butelek do karmienia sprawia, iż każdy opiekun bez problemu wybierze produkt o odpowiednim kształcie i pojemności. Warto zwrócić także uwagę na materiał, z jakiego butelki są wykonane. Doskonałym wyborem będą modele szklane, które charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami.