Zalety flower boxów ze sztucznymi kwiatami

Określenie flower box w prostym tłumaczeniu oznacza pudełko kwiatów. Jest to obecnie nieprzemijający hit który wybierany jest coraz powszechniej jako alternatywa tradycyjnych bukietów kwiatów. Nadaje się ona na każdą okazję i jednocześnie w tej formie może sprawić więcej radości obdarowanej osobie. Czy warto zdecydować się na flower box ze sztucznymi kwiatami? Oraz czy będą one estetycznie się prezentować?

Dobór estetycznych i trwałych flower boxów

flower box kwiaty sztucznymiKwiaty we flower boxach mogą być układane na wiele różnych sposobów, co pozwala na uzyskanie różnych aranżacji. Możliwe jest zarówno bawienie się kolorami i odpowiednie ich łączenie ze sobą, jak i układanie wzorów czy dzielenie pudełka na pół. Połowa prezentu w tym ostatnim przypadku może być również wypełniona słodyczami. W przypadku tworzenia takiej kompozycji, istotna jest inwencja twórcza. Czasami wystarczające jest ułożenie jednego gatunku kwiatów, aby uzyskać spektakularny efekt. Możemy kupić trwały flower box kwiaty sztucznymi. Pudełka doskonale nadają się do kompozycji zarówno z kwiatów ciętych, jak i sztucznych. Do ułożenia ich niezbędna jest gąbka florystyczna, która utrzymuje łodygi w odpowiedniej pozycji. Kwiaty sztuczne są znacznie wygodniejsze oraz nie wymagają specjalnej uwagi. Dzięki temu mogą wyglądać doskonale przez dłuższy okres czasu. W ich przypadku zadaniem gąbki będzie jedynie utrzymywanie kwiatów w pionowej pozycji. W takich wypadkach najlepiej sprawdza się sucha gąbka. Przygotowywanie żywych kompozycji wiąże się ze znacznie większą ilością czynności oraz z koniecznością zastosowania innych materiałów. Podobnie jak w przypadku kwiatów sztucznych, tak i przy żywych niezbędna będzie gąbka. Ma ona jednak za zadanie nie tylko podtrzymywać kwiaty, ale jednocześnie dostarczać wodę do kwiatów wciśniętych w gąbkę. Dlatego właśnie konieczne jest dobranie dobrej jakościowo gąbki oraz optymalne jej namoczenie.

Dodatkowo w przypadku żywych kwiatów konieczne jest zapewnienie im jak największego dostępu do wody. Pomocne bywa przycięcie końców pod kątem 45 stopni. W ten sposób żywe kwiaty mogą w optymalny sposób pobierać wodę. W przypadku sztucznych kwiatów zarówno przygotowanie kompozycji, jak i dbanie o nią jest znacznie mniej problematyczne. Dlatego sztuczne flower boxy stają się tak bardzo popularnym podarunkiem.