Zalety alg słodkowodnych

Zdrowa żywność naturalnego pochodzenia jest trendem, który coraz bardziej zaznacza swoją obecność również w Polsce. Glony można kupić w Internecie oraz w sklepach ze zdrową żywnością. Ich dostępność jest coraz większa i sprzedaż również nieustannie wzrasta. Dzieje się tak przez ich niesamowite właściwości, tak niedawno niedoceniane przez ludzi na całym świecie.

Jak działają algi słodkowodne?

alga słodkowodnaNajbardziej popularne glony, to jest chlorella i spirulina mają wysoką zawartość chlorofilu. Alga słodkowodna jest to bardzo dobry dodatek do żywności, który pozytywnie wpływa na oddziaływanie naszego organizmu. Algi gromadzą w sobie minerały dostępne pod wodą. Część glonów jest wielkości mikroskopijnej i nie wszystkie właściwości są jeszcze przez człowieka odkryte. Kształtem znane glony przypominają zielone krzaki. Po wyglądzie nie jesteśmy w stanie ocenić ich walorów smakowych oraz właściwości prozdrowotnych. Ponadto są to organizmy samożywne, więc dla podwodnego świata stanowią źródło pokarmu. Wykorzystywane są od dawna w różnych regionach całego świata jako uzupełnienie diety zarówno ludzi jak i zwierząt. Minerały, które gromadzą są bardzo łatwo przyswajane przez człowieka, co stanowi fenomen tych organizmów. Możemy w nich znaleźć między innymi cynk, magnez, wapń, żelazo i wiele, wiele innych minerałów niezbędnych dla nas w codziennym funkcjonowaniu organizmu. Niezależnie od miejsca, z którego pochodzą, są bogate również w witaminy, takie jak beta- karoten czy witaminy z grupy B. Oprócz tego posiadają w swoim składzie wiele aminokwasów egzogennych, czyli tych, których nasz organizm nie umie samodzielnie uzupełniać i produkować, jak na przykład tryptofan. Czasem spożywamy algi zupełnie o tym nie wiedząc, gdyż znajdują się one w składzie wielu produktów, między innymi w substancjach zagęszczających czy w soli. Wpływają korzystnie na smak wielu potraw, nadają im również charakterystyczną barwę.

Glony są rodzajem suplementów, które możemy kupować bez recepty. Działają korzystnie na nasz układ immunologiczny, wzmacniają odporność, wpływają na naszą sylwetkę, wspierając proces odchudzania. Potrafią oczyszczać organizm z toksyn, dlatego polecane są osobom palącym. Wpływają korzystnie również na koncentrację. Zalet jest więc wiele.