Zabieg lipolizy iniekcyjnej w Poznaniu

Lipoliza iniekcyjna to rewolucyjna metoda pozbywania się tłuszczu z wybranych partii ciała. Jest to małoinwazyjny zabieg pomagający usunąć niechcianą tkankę tłuszczową. Początkowo stanowiła alternatywę dla liposukcji brzucha, ale szybko odkryto, że działa również w innych rejonach ciała, takich jak podbródek, brzuch czy boki. Poprawia też kondycję skóry i jej napięcie.  

Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

lipoliza iniekcyjna poznańLipoliza iniekcyjna to zabieg nieinwazyjny, ponieważ pacjent nie jest wprowadzony w stan narkozy i tłuszcz nie jest usuwany na stole operacyjnym. Lipoliza iniekcyjna Poznań jest przeprowadzana po znieczuleniu miejscowym, następnie pod skórę jest wstrzykiwany roztwór fosfatydylocholiny. Wstrzyknięty roztwór rozwija tkankę tłuszczową, prowadzi do wątroby i w naturalny sposób usuwa z organizmu. W celu przyspieszenia usuwania tłuszczu warto zastosować masaż limfatyczny.  Lipoliza jest często mylona przez pacjentów z liposukcją. Liposukcja jest zabiegiem inwazyjnym odbywającym się na stole operacyjnym z dużą ilością cięć chirurgicznych. Po przeprowadzonej operacji proces rekonwalescencji jest bardzo długi, a sama operacja może prowadzić do powikłań, np. zniekształcenia na powierzchni skóry. Lipoliza iniekcyjna jest często stosowana po liposukcji w celu zapobiegnięciu powstawania nierówności na skórze. Po zabiegu mogą pojawić zaczerwienienia, obrzęki, siniaki i krwiaki w miejscach nakłuć, które znikają po kilku dnia. Pierwsze efekty powinny pojawić się po dwóch lub trzech zabiegach. Efektywność głównie zależy od rodzaju skóry, grubości tkanki tłuszczowej i indywidualnych cech pacjenta. Zabieg jest wykonywany w 4 – tygodniowych odstępach. Lipoliza iniekcyjna jest o wiele bezpiecznym zabiegiem, który nie wymaga długiego pobytu w szpitalu, rekonwalescencji oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań. Wykorzystuje się ją jako uzupełnienie po liposukcji, przy usuwaniu tłuszczaków, przy pozbywaniu się tłuszczu z rejonu: podbródka, brzucha, ud oraz pośladków. 

Cena zabiegu waha się 200 a 2000 zł. Na cenę zabiegu wpływa: partia ciał, którą chcemy poddać zabiegowi, miasto, gdzie znajduje się klinika oraz jej renoma. Lipoliza iniekcyjna najlepiej sprawdza się u pacjentów z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Nie sprawdzi się u pacjentów, którzy w krótkim czasie chcą pozbyć się dużej ilości tkanki tłuszczowej. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu lipolizy iniekcyjnej to: miesiączka, ciąża i okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, cukrzyca, padaczka, niewydolność wątroby i nerek, stany zapalne oraz zaburzenia krzepliwości krwi.