Zabezpieczanie lakieru z użyciem pasty polerskiej

 

O lakier samochodowy trzeba dbać. Nie tylko sprawimy, że pojazd będzie lepiej wyglądał, ale także zabezpieczymy go przed spadkiem wartości. Do jego zakonserwowania najlepsze są pasty polerskie. Nie tylko przedłużasz żywotność lakieru, lecz również poprawiasz wygląd pojazdu. Warto używać tych past z kilku powodów. Nawet starsze samochody będą lepiej wyglądać po wypolerowaniu.

Jak stosować pasty polerskie zabezpieczające?

zabezpieczające pasty polerskie do lakieru samochodowegoSposób stosowania jest bardzo prosty. Poradzi sobie z tym każdy, kto ma samochód i chęć poprawienia jego wyglądu. Zabezpieczające pasty polerskie do lakieru samochodowego nakłada się tuż po umyciu pojazdu. Najlepiej, jeśli temperatura powietrza wynosi około dwudziestu stopni Celsjusza, ale nie jest to konieczne. Można polać samochód letnią wodą. Następnie nakłada się pastę w kilku miejscach. Odczekaj pięć minut, aby miała ona czas się dobrze utlenić. Pastę delikatnie rozprowadzaj za pomocą szmatki. Najlepsza będzie tkanina z mikrofibry, która przy okazji wchłonie wilgoć na lakierze. Rozprowadź pastę na całej powierzchni lakieru i poleruj go ruchami kulistymi. Z każdą chwilą zwiększaj nacisk, aby lepiej zakonserwować lakier. Nie przesadzaj z tym, aby nie wgiąć blachy samochodu. Po tym etapie czas przejść do ostatniej fazy. Musisz wziąć gąbkę i delikatnie przecierać miejsca, w których przed chwilą polerowałeś lakier. Robi się tak po to, aby pozbyć się nadmiaru lakieru. Na początku nie będzie on widoczny gołym okiem, ale po wyschnięciu mogą pojawić się tłuste plamy. Jeśli źle użyłeś gąbki i jednak się pojawiły, weź ją jeszcze raz, ale tym razem delikatnie zmocz ją ciepłą wodą. Pasta rozpuści się. Popraw to miejsce suchą szmatką. Samochód jest wypolerowany i zakonserwowany.

Bardzo ważne jest jak dbasz o samochód. Pojazd, którego lakier jest w dobrej kondycji nie traci tak bardzo na wartości, dlatego można go sprzedać za większą sumę pieniędzy. Dodatkowo zawsze poruszasz się czystym i ładnie wyglądającym autem, co jest komplementem dla kierowcy. Mówi się, że jak Cię widzą, tak Cię piszą. Zadbaj o samochód, zwłaszcza jeśli pełnisz ważną funkcję w społeczeństwie. Dużo to o Tobie świadczy. Pasta nie jest droga, a zakupić ją można na każdej stacji benzynowej lub myjni samochodowej. Alternatywą jest polerowanie po skorzystaniu z myjni bezdotykowej.