Z henny khadi często korzystają fryzjerzy

 

Lubimy zmieniać swój wygląd. Od fryzjera zawsze wychodzimy zadowoleni. Humor nam się poprawia. Ścięcie i ułożenie włosów sprawia, że czujemy się świeżo. Jesteśmy zadbane. Często również farbujemy włosy. Farby do włosów zawierają jednak dużo chemii, która jest niezbyt zdrowa dla naszych włosów. Po którejś z kolei koloryzacji wysuszają się i ich końcówki mogą się rozdwajać. Dobrą alternatywą jest stosowanie farb naturalnych.

Skorzystaj z henny khadi

henna khadiBarwnik uzyskany w lawsonii bezbarwnej nazywamy henną. Zwykle jednak w gotowych preparatach przeznaczonych do farbowania brwi czy włosów znajdziemy także domieszki innych ziół mających działanie barwiące. Jest to zatem całkowicie naturalny sposób na wprowadzenie zmian w swoim wizerunku – farbowanie henną nie zniszczy włosów tak, jak mają to w zwyczaju zwykłe farby z amoniakiem. Wybierając hennę do farbowania koniecznie zwracajmy uwagę na jej skład – ważne, aby był on w stu procentach ziołowy, pozbawiony chemicznych domieszek. Henna Khadi nam to gwarantuje. Przygotowanie henny do farbowania należy zacząć kilka godzin wcześniej. Mieszamy ją i pozostawiamy do utlenienia. Jedynym ograniczeniem do jej stosowania jest alergia, jednak dla zwolenniczek naturalnych kosmetyków jest rozwiązaniem idealnym. Aby uzyskać pożądany kolor powinniśmy trzymać ją na włosach co najmniej godzinę. Henna w naturalny sposób podkreśla kolor włosów i nadaje im refleksów. Różnice w kolorach wypłukują się i w naturalny sposób zostają wyrównane. Henna oprócz koloryzowania, również odżywia włosy. Są lśniące, pełne blasku, wygładzone i nie wysuszone. Skóra głosy po zabiegu nie swędzi i nie szczypie. Dlatego, że farba jest naturalna nie ma również problemów z rozdwojonymi końcówkami. Dlatego też możemy ją często stosować, by odmienić swój wygląd. Kolor wypłukuje się z włosów stopniowo. Nie będziemy mieli również nieestetycznych odrostów.

Ma również swoje wady. Jednak jej zalety daleko je przesłaniają. Kolor szybko się wypłukuje, ale czy to jest wada? Moim zdaniem nie! Można szybciej wypróbować nowy kolor i zobaczyć, który nam bardziej pasuje. Trzeba również uważać przy nakładaniu farby, żeby nie pobrudzić skóry. Jednak inne farby też ją brudzą. Jeśli zależy nam na kondycji naszych włosów powinniśmy unikać farb do ich koloryzacji, które nie są naturalne.