Z czego składa się automatyka do bramy?

Otwieranie bramy bez konieczności wysiadania z auta to bardzo wygodne rozwiązanie dla wielu kierowców. Zastosowanie automatyki do bramy skrzydłowej, którą posiadamy powinno być dopasowane do wielu czynników, które pozwolą działać mechanizmowi w pełni sprawnie.

Części automatyki do bramy skrzydłowej

automatyka do bram skrzydłowychElementy, na które trzeba zwrócić uwagę dobierając napęd do bramy skrzydłowej, to między innymi długość skrzydła bramy i kąt pod jakim się otwiera, odległość między zawiasem a mocowaniem skrzydła oraz szerokość słupka. Dopasowanie napędu pod te informacje pozwoli mu na pracę o pełnej mocy. Kompletna automatyka do bram skrzydłowych składa się z siłowników, które zwykle są uniwersalne i dopasują się do każdej bramy a także z centrali sterującej, która może dodawać automatyzacji dodatkowe funkcje. Do tego w zestawie jest para fotokomórek, pilotów oraz lampa sygnalizująca. Taki zestaw służy do otwierania skrzydeł bramy za pomocą pilota z odległości do kilkudziesięciu metrów. Można spokojnie sterować bramą z samochodu a przy krótkim podjeździe nawet z domu. Akcesoria montażowe dodane do zestawu pozwalają na samodzielny montaż całości, jednak nie chcąc doprowadzić do jakichkolwiek awarii, dobranie bramy a czasem też założenie systemu powinno zostać sprawdzone przez osoby do tego wykwalifikowane. Każdy element wyposażenia automatyki do bramy jest potrzebny do jej prawidłowego i bezpiecznego użytkowania, zaczynając od napędu a na lampie kończąc.

Zamontowanie automatyki do bramy skrzydłowej pozwala na jej wygodne użytkowanie za pomocą pilota. Cała mechanika powinna być dopasowana do wielkości i ciężaru bramy, aby działała na pełnej mocy bez ryzyka awarii. Odpowiednio zamontowana i zachowana będzie spełniała swoje zadanie przez długi czas.