Wysokiej jakości pościel niemowlęca handmade z certyfikatem

Jestem mamą kilkumiesięcznej Kamili, która jest alergikiem. Moją córeczkę uczula silnie przede wszystkim kurz, który przy bezpośrednim kontakcie z jej delikatną, atopową skórą prowadzi do powstania czerwonej, swędzącej wysypki. Każdego dnia muszę więc dbać o to by kurz nie zagrażał zdrowiu mojego dziecka. W ostatnim miesiącu zauważyłam, że na skórze Kamili rano pojawiają się zaognione zmiany. Szybko odkryłam co niekorzystnie wpływa na stan skóry mojego dziecka, dzięki czemu udało mi się  błyskawicznie ten drażniący element wyeliminować. 

Pościele niemowlęce, które posiadają ważny certyfikat 

pościel niemowlęca handmade z certyfikatemW pierwszej kolejności zastanowiłam się więc nad tym co takiego może tak silnie podrażniać ciało mojej córki. Uświadomiłam sobie, że wysypka zawsze pojawia się nad ranem, w ciągu dnia natomiast znika. Odkrycie to dało mi do myślenia, dlatego też uważnie przyjrzałam się łóżeczku Kamili. Przypomniałam sobie wówczas, że córce niedawno został sprezentowany komplet nowej, kolorowej pościeli. Postanowiłam zapoznać się z jego składem i skonsultować go z przyjaciółką, która zajmowała się produkcją własnoręcznie uszytej pościeli. Znajoma zwróciła wówczas moją uwagę na to, że pościel Kamili nie posiada istotnego certyfikatu Oeko-Tex Standard 100, który świadczy o tym, że materiał, z którego została wykonana dana rzeczy wolny jest od wszelki substancji szkodliwych czy drażniących. Koleżanka stwierdziła ponadto, że najlepsza jest właśnie pościel niemowlęca handmade z certyfikatem, który gwarantuje, że materiał ten jest przyjazny zwłaszcza dla delikatnej skóry dziecka. Przy delikatnej skórze alergików cierpiących na atopowe zapalenie skóry najlepiej sprawdzają się naturalne, hipoalergiczne materiały takie jak bawełna organiczna, która nie posiada właściwości drażniących. Zdecydowałam się więc zakupić nowy komplet pościeli właśnie u mojej koleżanki, która szyje je własnoręcznie i wybiera jedynie w 100% naturalne materiały, które posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Bardzo ucieszyła mnie także atrakcyjna cena pościeli, która wbrew pozorom nie była cale zbyt wygórowana. 

Pościel spodobała mi się bardzo również czysto wizualnie. Zdecydowałam się bowiem na uroczy, różowy komplet, który posiadał na przodzie wyszywany wzór Prosiaczka z Kubusia Puchatka. Zakupiony przeze mnie produkt wykonany był z naturalnej, organicznej bawełny, która nie uczulała skóry mojej córki. W ten oto sposób uporałam się z wysypką, która zniknęła bezpowrotnie. Polecam więc zakup tego typu pościeli wszystkim młodym mamom, które dbają o komfort oraz zdrowie swojego maleństwa.