narodziny dziecka

Wyprawka przed narodzinami dziecko – co jest najważniejsze?

Oczekiwanie na narodziny dziecka to czas w którym wielu przyszłych rodziców postanawia jak najlepiej przygotować się na przyjście nowego członka rodziny na świat. Jednak tej radosnej chwili towarzyszy wiele zamieszania i stresu związanego z planowanym dniem narodzin upragnionej pociechy.  Wśród spraw które musimy załatwić jest między innymi zakup właściwej wyprawki, zawierające najważniejsze rzeczy przydatne podczas pierwszych dni życia niemowlaka. Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnego typu akcesorii. Co zatem jest  najważniejsze w wyprawce przed narodzinami dziecka?

Komfort przyszłej mamy czyli akcesoria do karmienia

rogale do karmieniaJedną z podstawowych rzeczy o których przyszła mama nie może zapomnieć jest przygotowanie odpowiedniego miejsca w którym będzie mogła spokojnie nakarmić swoje dziecko. Jest to szczególnie ważne, gdyż ta czynność  wymaga komfortu zarówno dla matki jak i dla malucha. Przede wszystkim w takim kąciku powinien się znaleźć wygodny fotel, umożliwiający przybranie przez mamę wygodnej pozycji. Dobrym dodatkiem okażą się rogale do karmienia. Są to specjalne poduszki w o optymalnym i ergonomicznym kształcie przypominające zwykłego rogala, które gwarantują dziecku maksymalną wygodę a jednocześnie odciążają plecy matki, redukując zarazem napięcie szyi i karku. Ponadto kolejną jej zaletą jest fakt, iż są one wykonane z najwyższej jakości materiałów, czyli poliestrowego wypełnienia i bawełnianej poszewki. Takie akcesoria posiadają wszelkie atesty, zapewniające bezpieczeństwo malucha. Alternatywą może być poduszka do karmienia, która dzięki posiadanym silikonowym kuleczkom  może przybrać  dowolna formę w zależności od jej zastosowania.

Garderoba malucha – dobór właściwych ubranek dla niemowlaka

ubranka dziecięcePrzygotowując się do przyjścia na świat dziecka, ważną kwestią jest kupno odpowiednich ubranek dla niemowlaka. Według www.edziecko.pl to właśnie one powinny być już wcześniej przygotowane, tak by po narodzinach, można było ubierać w nie dziecko. Ważną rzeczą jest aby były one odpowiednio dopasowane do wielkości malucha a także do jego płci. Należy jednak pamiętać aby po ich zakupie wszystkie je wyprać według informacji znajdujących się na metkach. Sprawi to, że takie ubranka dziecięce będą miękkie i przyjemne w dotyku, co jest szczególnie ważne podczas pierwszych dni życia dziecka. Miejscem gdzie dokonamy zakupu będzie sklep internetowy. Jest to bardzo popularna forma tego typu zakupów, głównie ze względu na fakt, iż w krótkim czasie wyposażymy komodę dziecka w niezbędne ubranka. Szczególną częścią takiej garderoby powinny być body dziecięce. Ten typ ubranek idealnie sprawdza się na co dzień jak i na noc, gdyż nie krępuje ruchów niemowlaka i zapewnia mu odpowiedni dopływ powietrza do jego skóry. Ich cena waha się w okolicach do  50 złotych.

Spokojny sen malucha czyli odpowiednie wyposażenie łóżeczka

kołderki dla niemowlątUrządzając pokoik dla niemowlaka warto zadbać o to aby w jego centralnym punkcie znajdowało się łóżeczko. Powinno ono być wykonane najlepiej z drewna, co zapewni dziecku zdrowe warunku podczas snu. W artykule na ciaza.mp.pl można się dowiedzieć, że do niego należy wybrać właściwy materac, dzięki któremu nasz maluch podczas leżenia będzie miał zagwarantowany komfort a co najważniejsze bezpieczną pozycję. Następnym elementem przy wyposażaniu łóżeczka są ochraniacze, umieszczane od wewnątrz na wszystkich jego bokach. Sprawią one, iż w razie gwałtownych ruchów malucha, nie stanie mu się żadna krzywda. Ważne są także kołderki dla niemowląt, które powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz posiadać wszelkie atesty bezpieczeństwa. Warto również zakupić do nich poduszki dla niemowląt oraz kocyki minky, które idealnie sprawdzą się do okrycia malucha podczas drzemki.

Pierwsze wyjście z domu – zakup wózka dla niemowlaka

wózek spacerowyPo upływie kilku tygodni od narodzin przychodzi czas na pierwszy spacer. Jak wiadomo niezbędnym jego elementem jest wózek głęboki. Ten typ jest przeznaczony dla niemowląt, gdyż gwarantuje on bezpieczeństwo i przede wszystkim stabilność podczas spaceru. Decydując się na jego zakup, powinniśmy zwrócić uwagę na takie elementy jak:

  • materiał z którego jest wykonany,
  • wielkość kółek,
  • możliwość przełożenia rączki.

Wszystkie te czynniki sprawią, że podczas pierwszych wycieczek, nasz maluch będzie miał zapewniony odpowiedni komfort i utrzymanie ciepła. W chwili gdy nasza pociecha podrośnie i będzie miała już roczek i więcej, idealnie sprawdzi się szczególnie w okresie wiosenno-letnim wózek spacerowy. Dużą jego zaletą jest to, że umożliwia posadzenie dziecka tak by bez problemu mogło obserwować otaczający go świat.

Na koniec podsumowując temat:

Sporządzenie wyprawki dla niemowlaka nie jest rzeczą prostą, gdyż wymaga zakupu wielu rzeczy, które sprawią, że opieka podczas pierwszych dni jego życia będzie łatwa i przyjemna. Opisane powyżej elementy, są jedynie niewielką częścią tych, które są dostępne na rynku. Warto jednak pamiętać aby posiadały one wszelkie atesty bezpieczeństwa, które zagwarantują naszemu maluchowi odpowiedni komfort i bezpieczeństwo.

2 thoughts on “Wyprawka przed narodzinami dziecko – co jest najważniejsze?”

  1. Posiadanie wyprawki przed narodzinami dziecka jest bardzo ważne, ale także nie można przesadzać z ilością np., ciuszków, bo po pierwsze do końca nie wiemy jakiej wielkości urodzi się dziecko, jak i taki maluch szybko wyrasta z ubranek.

  2. Dokładnie, z ubrankami nie ma co przesadzać. Jednak wózek czy foteli do przewozu dzieci jest bardzo ważny, a wręcz niezbędny, aby przewieść dziecko ze szpitala. Także bez łóżeczka się nie obędzie.

Leave a Comment