Wyjątkowa poduszka dla niezwykłej osoby

W przyszłym tygodniu moja córka ma urodziny. Już nie mogę się doczekać kiedy mała Alicja zobaczę swój nowy zestaw zabawek. Oprócz własnoręcznie zrobionego tortu wpadłem na pomysł, by zrobić dla niej coś własnoręcznie. Długo zastanawiałam się nad tym, co mogłabym jej podarować, aż w końcu z pomocą przyszła mi siostra. Wspólnie wymyśliłyśmy, że podarujemy jej nową poduszkę.

Dlaczego tak ważny jest wykrój poduszki

wyjątkowa poduszka - wykrójJak można się domyślać, nie będzie to zwykła poduszka, podobna do tych, które ma w pokoju. Na piąte urodziny postanowiłam dać jej coś wyjątkowego – własnoręcznie uszytą poduszkę w kształcie jej ulubionej postaci z bajki. Wiem jak bardzo lubi misie, które tak codziennie ogląda, jednak nie wiedziałam, w jaki sposób mam stworzyć ten prezent. Zapytałam koleżanki, czy wie, w jaki sposób została zrobiona jej wyjątkowa poduszka – wykrój znalazłyśmy w Internecie, jednak nie wiedziałyśmy, w jaki sposób rozpocząć produkcję. Na szczęście znalazłam poradnik, w którym krok po kroku zostało opisane, co należy mieć, by zrealizować projekt jak najlepiej. Przy okazji dowiedziałyśmy się, od powodzenia naszego planu, w głównej mierze zależą materiały. Trudno także oczekiwać, że poduszka będzie wyglądała tak jak ze sklepowej półki, jeśli nie ma się odpowiedniej maszyny do szycia. Z racji, że nie posiadam żadnego urządzenia, na którym mogłabym mechanicznie połączyć materiał nitką i igłą, pożyczyłam maszynę od rodziców. Gdy skompletowałam wszystkie potrzebne artykuły, rozpoczęłam pracę. Na początku musiałam wyciąć, najlepiej jak potrafię, wzór, oczywiście z nakładką. Ważne jest, by materiału lekko zbiegało, niż zabrakło, bo wtedy o wiele łatwiej jest połączyć górną i dolną warstwę. Gdy wszystko zostało już zszyte, mogłam przejść do wypełnienia formy. Efekt końcowy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania i mam nadzieję, że moja dziewczynka również ucieszy się z miękkiego prezentu. 

Zabawa z wykrojem tak mi się spodobała, że planuję uszyć prawdziwie męską podusię dla mojego męża. Myślę, że poradzę sobie sama z tym zadaniem, jednak nawet jeżeli prace nie posuwałyby się tak szybko, jakbym chciała, zawsze mogę poszukać poradnika w Internecie. Na pewno kupię kolejny wykrój do poduszek ze sklepu, w którym kupowałam wykrój misia, gdyż widziałam, że mają także wiele innych rodzajów wzory.