Wyciszenie pomieszczenia pod studio muzyczne

 

Mój partner jest muzykiem. Gra na gitarze basowej w zespole złożonym z dwóch gitarzystów, jednego rytmicznego, a drugiego prowadzącego oraz perkusisty i wokalisty. Tworzą utwory pochodzące z pogranicza metalu progresywnego i jazzu. Więc kiedy kupowaliśmy mieszkanie jeden pokój powstał specjalnie z myślą o próbach oraz przyszłym małym studiu nagraniowym, dlatego musieliśmy pomyśleć o wyciszeniu ścian.

Jak można wyciszyć pomieszczenie w Warszawie ?

wyciszanie pomieszczeń WarszawaPo wybraniu idealnego mieszkania, urządzeniu pomieszczeń mieszkalnych i sanitarnych, w końcu przyszedł czas na remont generalny pokoju muzycznego. Był to trudny orzech do zgryzienia, ponieważ trzeba było zmienić w nim wszystko, od elewacji na ścianach, podłogę, po okna i drzwi, tak aby nie było słychać dźwięku na zewnątrz, a jednocześnie wewnątrz była świetna akustyka. Sami nie znaliśmy się na sprawie, więc w studiu nagraniowym, w którym zespół mojego partnera miał wcześniejsze próby popytaliśmy o dobrą ekipę do tego. Od pana zajmującego się organizacją sal do nagrań i ich remontami oraz projektowaniem otrzymaliśmy ulotkę: wyciszanie pomieszczeń Warszawa wraz z adresem firmy zajmującej się takimi zadaniami. Po rozmowie z pracownikami zdecydowaliśmy się na położenie bezpośrednio na ściany pianki oraz paneli akustycznych, na podłodze oraz suficie zastosowaliśmy specjalne maty. Zdecydowaliśmy się również na wymianę okien oraz drzwi, na takie o podwyższonej izolacyjności akustycznej, a sam montaż musiał odbyć się również z użyciem złych przewodników dźwięku.

Kiedy jesteś muzykiem warto jest zadbać o ciszę we własnym mieszkaniu, aby sąsiedzi nie słyszeli jak grasz, bo to może im przeszkadzać. A z ludźmi zza ścian warto żyć w zgodzie. Dlatego trzeba wyciszyć chociaż jeden pokój przeznaczony na studio nagrań lub prób za pomocą specjalnej gąbki nakładanej na powierzchnię pomieszczenia, a także warto wymienić również okna i drzwi na dźwiękoszczelne.