Wybór odpowiedniej kostki brukowej na podwórko

 

Mieszkam w domu jednorodzinnym i niedawno urządzałam podwórko przed domem. Wiadomo sadziłam kwiaty, drzewka czy krzewy. Ogólnie teraz wygląda to bardzo dobrze, ale brakuje mi jednego elementu, a mianowicie jakiegoś chodnika. Muszę zrobić ścieżkę od furtki do drzwi wejściowych. Nie za bardzo chce mi się chodzić po ziemi czy trawie. W ładną pogodę to jeszcze by to uszło, ale nie jak np. by padało. Dlatego też konieczny jest chodnik. Może położę płyty chodnikowe albo kostkę brukową.

Duże kostki brukowe w kolorze grafitu

kostka brukowa wyszkówTo już wiadomo, że muszę położyć chodnik. I teraz przyszedł czas by się zastanowić jaki to ma być chodnik i jakiej szerokości. Od furtki do drzwi wejściowych jest jakieś dziesięć metrów. W miarę blisko, więc nawet jeśli wezmę odpowiednią szerokość miejsca jaką poświęcę na chodnik to chyba nie będę musiała dużo kupować kostki na chodnik. Ale jeszcze muszę brać pod uwagę fakt, że trzeba coś zostawić na wjazd przez bramę. Nie chcę przy wjeździe samochodem na posesję wjechać na chodnik. Także jakaś odległość musi być zachowana. Chyba będzie trzeba krawężniki wbić w ziemię, wtedy chyba będzie łatwiej odznaczyć granice i potem równo położyć kostkę. W końcu zdecydowałam, że to będzie kostka brukowa Wyszków ma pięć sklepów gdzie mogę ją dostać, więc mam w czym wybierać. Z początku myślałam o położeniu dużych płyt chodnikowych, ale po przemyśleniu stwierdziłam, że dużo łatwiej będzie mi kłaść kostkę brukową. Płytę zapewne musiałam bym ciąć, aby położyć ją przy krawężnikach. W sumie obmyśliłam sobie, że skoro nie chcę jeździć samochodem po trawie to może zrobię sobie takie dwa pasy na których położę kostkę brukową. Będzie to niezbyt szerokie tak tylko, aby koła mogły po tym przejechać. W ten sposób zachowam idealny stan trawy. Skoro zdecydowałam się, że będę kłaść kostkę, to pozostał jeszcze jeden aspekt nad którym trzeba się zastanowić. A mianowicie chodzi mi o to, że trzeba wybrać wielkość i kolor kostki brukowej. Pomimo, iż kostka nie jest duża to może mieć różne wielkości. Można spotkać naprawdę małe kostki lub takie średniej wielkości. Są takie kostki, które zakończone są owalnym kształtem albo maja takie proste krawędzie. Mi się osobiście podobają te owalne. Chyba takie właśnie kupię. W sumie jeszcze wybrałam kolor, będzie on z pewnością ciemny. Najlepszy będzie zatem mocny granatowy.

Niedawno urządzałam podwórko przed domem. Wiadomo, że trzeba tutaj wszystko ładnie zrobić, bo inni ludzie przechodząc obok mojego domu na pewno spojrzą co mam na podwórku. Zasadziłam ładne kwiaty i drzewka takie niskie, więc będzie chyba ok. Jeszcze zostało położenie chodnika od furtki do drzwi wejściowych. I tutaj zdecydowałam się na granatową kostkę brukową. Będzie eona miała taki owalny kształt. Już w sumie zamówiłam ją przez internet, lada dzień powinna być dostawa. Teraz tylko sobie tak myślę, czy zdołam sama ją położyć, czy będę musiała jednak wezwać fachowców.