Własne pole z truskawkami

Podjęcie decyzji o założeniu własnej uprawy truskawek jest jedną z lepszych decyzji jakie możemy podjąć. Mimo to musimy pamiętać, iż truskawki wydają się prostym w uprawie owocem. W prawdzie tak jest, jednak wymaga ta uprawa od nas wiele zaangażowania i regularności w działaniach. Dlatego zanim przystąpimy do prowadzenia naszego własnego pola z tymi owocami musimy zapoznać się z kilkoma krokami sprzyjającym dobrym i smacznym plonom.

Kilka kroków do smacznych truskawek

profesjonalna uprawa truskawekOstatecznie podjęliśmy decyzję o tym, iż pragniemy mieć w swoim ogrodzie albo na działce truskawki. Musimy jednak wiedzieć, iż tylko znajomość paru kroków służących odpowiedniej pielęgnacji tej uprawy sprawi, iż będzie to w pełni profesjonalna uprawa truskawek. W innym wypadku możemy popełnić błąd już na samym początku. Jak powinniśmy przygotować się do założenia własnej uprawy? Przede wszystkim wybierzmy ziemię próchnicową z odpowiednią gospodarką wodno-powietrzną. Następnie przygotujmy naszą ziemię, aby była już nawieziona. Kiedy mamy gotowe te dwie rzeczy, pozbyliśmy się chwastów i przeczytaliśmy informacje o różnorodności nawozów przystąpmy do wyboru sadzonek. Wybierajmy tylko te, które są w pełni zdrowe. Nie mają uszkodzonych liści z objawami choroby ani nie widzimy na nich pasożytów. Jeśli zasadzimy te krzaczki od razu możemy być pewni, iż nasza uprawa będzie fiaskiem. Po posadzeniu truskawek zostają już tylko trzy kroki, które będziemy powtarzać już do końca. Dotyczy to regularnego nawadniania, bez którego korzenie uschną, a roślina wyda małe i kwaśne owoce. Następnie dalej musimy nawozić wybranymi mieszankami nawozów. Oraz zadbajmy o profilaktykę przeciw chorobom i pasożytom, abyśmy mogli uniknąć ewentualnych chemicznych oprysków. Nie zapomnijmy również o wapnowaniu późną jesienią, aby w kolejnym sezonie nasze sadzonki dały również plon.

Przed rozpoczęciem uprawy truskawek powinniśmy zapoznać się z krokami, które przysłużą się obfitości naszej plantacji i unikniemy dzięki temu nieprzyjemnych rozczarowań. Przygotujmy odpowiednią ziemię, wybierzmy zdrowe rośliny, a potem zadbajmy o odpowiednie nawożenie, nawadnianie i profilaktykę przeciw szkodnikom. W ten sposób nasza uprawa da nam wiele soczystych owoców i będziemy bardzo zadowoleni z tej pracy.