Właściwości najlepszych płyt warstwowych

Płyta warstwowa jest materiałem kompozytowym złożonym z okładzin zewnętrznych wykonanych najczęściej z blach różnego rodzaju i rdzenia również różnorodnego pochodzenia. Są to materiały łączące najlepsze cechy komponentów, które się na nie składają. W przypadku płyt warstwowych PIR mamy do czynienia z okładzinami z blachy stalowej i rdzenia wykonanego z lekkiej i sztywnej pianki poliizocyjanouretanowej.

Znakomity materiał konstrukcyjno – izolacyjny

lekkie płyty warstwowe pirBardzo powszechnie w ostatnich latach wykorzystywane lekkie płyty warstwowe PIR to znakomity materiał do wznoszenia obiektów halowych różnorodnego przeznaczenia. Powstają z nich lekkie hale produkcyjne, magazynowe, obiekty sportowe, sklepy wielkopwierzchniowe. Ze względu na znakomite właściwości termoizolacyjne wspaniale nadają się do budowy rozmaitych chłodni i mroźni. Obiekty budowane w technologii płyt warstwowych PIR ze względu na lekką konstrukcję można posadowić na gruntach o małej zwięzłości gdzie konstrukcje budowane tradycyjnie nie mogłyby powstać. Producenci oferują płyty warstwowe PIR z przeznaczeniem na pokrycia dachowe oraz do budowy ścian zewnętrznych, wewnętrznych obiektów. Okładziny zewnętrzne wykonuje się z blach falistych, trapezowych i płaskich świetnie zabezpieczonych przed korozją i innymi czynnikami zewnętrznymi. Płyty z rdzeniem PIR są najlepszymi pod względem odporności i termoizolacji spośród wszystkich oferowanych na rynku. Rdzeń z pianki poliizocyjanouretanowej jest całkowicie odporny na wilgoć, czynniki chemiczne oraz biologiczne. Konstrukcje z nich wykonane nie wymagają żadnych interwencji naprawczych i renowacyjnych. Producenci aby zadbać o systemowy i szybki montaż na etapie produkcji wykonują frezowanie boczne typu pióro wpust co zapobiega powstawaniu mostków termicznych czyli nieszczelności. W niektórych rodzajach płyt umieszcza się również połączenia na zatrzaski. Płyty dostępne są w wielu kolorach i grubościach co umożliwia dopasowanie do potrzeb konstrukcyjnych.

Płyty warstwowe z rdzeniem PIR są są materiałem konstrukcyjnym, który bardzo dobrze łączy się estetycznie z elementami wykonanymi w innych technologiach. Wykorzystanie tego materiału pozwala na bardzo szybkie wznoszenie obiektów co w przypadku inwestycji biznesowych ma ogromne znaczenie. Wszystkie niezbędne informacje na temat płyt warstwowych PIR znajdziemy na stronach internetowych.