Windykowanie długów z Francji

Od lat moja firma prowadzi międzynarodową działalność transportową. Niestety pojawiło się sporo faktur po terminie, ponieważ kilku klientów nie zapłaciło za wykonaną usługę transportu. Postanowiłam zatem skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się windykacją we Francji. Profesjonaliści podchodzą niezwykle indywidualnie do każdego klienta, ponieważ każda sprawa jest inna.

Odzyskanie długów dzięki windykacji

profesjonalna windykacja we francjiWłasnymi siłami nie zdołałam odzyskać długów od francuskich klientów. Postanowiłam skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się odzyskiwaniem długów z Francji. Pracują tam wykwalifikowane osoby, znające się na francuskim prawie, które biegle posługują się językiem francuskim. Firma zajmowała się rozmowami telefonicznymi z dłużnikami, a w przypadkach kiedy klienci nie reagowali, firma wysyłała do nich oficjalne pisma z wezwaniem do zapłaty. W takim wezwaniu znalazł się termin płatności oraz poinformowanie dłużnika, że jeśli nie wywiąże się ze swojego obowiązku zapłaty sprawa zostanie skierowana na drogę sądową. Francuscy przedsiębiorcy bardzo respektują takie oficjalne wezwania do zapłaty wysyłane przez prawników, zatem działanie takie przynosi wysoką skuteczność. W przypadku, gdy dłużnik nie zapłaci adwokaci próbują jeszcze zawrzeć ugodę. W kolejnym etapie komornik udaje się do dłużnika wręczając mu wezwanie do zapłaty. Ostatecznie może dojść do zajęcia mienia dłużnika. Następuje już wejście na drogę sądową. Profesjonalna windykacja we Francji okazała się być bardzo owocna i dzięki pomocy profesjonalistów zdołałam odzyskać swoje pieniądze. W swojej firmie codziennie monitoruję płatności i nie dopuszczam do sytuacji, w której gromadzi się sporo faktur po terminie od jednego klienta, tylko w porę reaguję. Lepiej zawczasu przypomnieć się klientowi, niż żeby nazbierało się sporo długów. Niektórzy klienci nie dotrzymują terminów płatności przez swoje roztargnienie.

Jestem bardzo zadowolona z przebiegu naszej współpracy. Proces odzyskiwania długów przebiegał bardzo sprawnie. W transporcie istnieje prawo mówiące, że następuje przedawnienie faktur po roku od dnia terminu zapłaty. Warto o tym pamiętać, żeby w porę rozpocząć odzyskiwanie swoich należności. Należy na bieżąco monitorować płatności w firmie, aby uniknąć dużej ilości faktur po terminie od jednego klienta.