filmy reklamowe

Co warto wiedzieć o produkcji filmowej?

Wśród form promocji, które przyciągają oko, wymienia się przede wszystkim filmy reklamowe. Niebanalny pomysł i profesjonalne wykonanie sprawiają, że intrygują one każdego. Dzięki takiej reklamie możemy liczyć na zyskanie nowych, potencjalnych klientów. Nakręcenie wartościowego filmu nie jest jednak taką prostą sprawą – podczas produkcji musimy pamiętać o wielu ważnych rzeczach.

Jak zabrać się do stworzenia filmu?

produkcja filmowaPodstawą jest interesujący scenariusz. Dzięki niemu każdy, nawet najbardziej nietypowy produkt, będziemy mogli zaprezentować w sposób zwracający uwagę. Profesjonalna produkcja filmowa pozwala na opowiedzenie takiej historii, która z rzeczy banalnej zrobi coś wyjątkowego! Obok scenariusza należy też wybrać odpowiednią scenerię – nietuzinkowe otoczenie może stanowić zdecydowany plus, ale czasem można postawić również na prostotę. Powinniśmy tutaj liczyć na wyczucie smaku reżysera. Doświadczony kamerzysta z każdej scenerii wyzyska to, co najlepsze. Oprócz jego umiejętności ważny jest także profesjonalny sprzęt – to on odpowiada bowiem za jakość powstałych filmów. Kolejnym krokiem będzie odpowiedni montaż – i tutaj warto postawić na doświadczenie montażysty. Wideo promocyjne stworzone z pasją od razu odznacza się na tle innych, przeciętnych filmów reklamowych, którym zabrakło ducha. O wiele lepiej wybrać więc do produkcji filmowej firmę, która obecność w branży reklamowej zawdzięcza swojemu entuzjazmowi, jaki pojawia się na każdym etapie prac filmowych.

Jaki rodzaj filmu najlepiej wybrać?

filmy reklamoweWśród propozycji producentów filmowych ze Śląska znajdziemy nie tylko filmy reklamowe skupiające się na promocji danego produktu lub usługi. Równie wartościowe są filmy korporacyjne. Według filmowiec.pl dzięki nim możemy zgrabnie zaprezentować swoją firmę:

  • pochwalić się osiągnięciami,
  • ukazać najważniejsze projekty,
  • przedstawić pracowników i osoby, które przyczyniają się do naszego sukcesu.

Takie rozwiązanie wybierają najczęściej duże przedsiębiorstwa, które w ten sposób chcą nie tylko zmotywować pracowników, ale także zbudować swój pozytywny wizerunek na zewnątrz. Dzięki możliwości umieszczenia takiego filmu w Internecie lub na ruchomych billboardach w mieście, możemy w szybki i prosty sposób zdobyć popularność jeszcze większą niż dotychczas. Filmy korporacyjne to także dobry sposób na przedstawienie działalności podczas targów tematycznych. Powierzenie realizacji filmów profesjonalistom sprawi, że nie będziemy musieli sami martwić się o scenariusz i montaż.

Nowoczesne metody

panorama sferycznaOsoby niezwiązane zawodowo z fotografią mogą nie być na bieżąco z metodami, jakie są obecnie wykorzystywane w tej dziedzinie. Przykładem takiej nowoczesnej metody fotograficznej może być panorama sferyczna. Aby ją wykonać, musimy posiadać aparat panoramiczny. Przydatna będzie też specjalna statywowa głowica, która pozwala na precyzyjne obracanie aparatu przez właściwy punkt. Brak ograniczenia kadrem to zdecydowana zaleta tej techniki zdjęciowej. Z pewnością zdjęcia 360 stopni da się wykonać także poprzez łączenie zwykłych zdjęć za pomocą programów graficznych, jednak wymaga to dodatkowego nakładu pracy i odpowiedniej biegłości od grafika komputerowego. Wydaje się więc, że mniej kłopotliwym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych usług fotografii sferycznej – w Internecie dostępny jest niejeden cennik, dzięki któremu zdobędziemy rozeznanie w tym zakresie.

Na czym jeszcze warto się skupić?

Jeżeli zależy nam na czymś naprawdę oryginalnym, co pozwoli nam na zdobycie rozgłosu, możemy zdecydować się na filmy lotnicze. Dzięki dronom uzyskać możemy szeroki obraz przestrzeni widzianej z góry – to zawsze robi wrażenie i wprowadza w zachwyt. Filmy z lotu ptaka, jak i zdjęcia z powietrza, są najlepsze, jeśli chcemy pokazać na przykład wielkość i rozmach imprezy plenerowej. Firmy proponujące wśród swoich usług wykonywanie filmów lotniczych, powinny posiadać licencję operatora bezzałogowego statku powietrznego, dzięki której prowadzenie takich lotów i wykonywanie zdjęć jest całkowicie legalne.

Podsumowując

Produkcja filmowa to branża, która ma nam wiele do zaoferowania. Bez wątpienia poszukując skutecznych metod reklamy, wybór czegoś z tej dziedziny będzie najlepszym rozwiązaniem. Zanim wybierzemy kogoś, kto się tym zajmie, upewnijmy się, czy dana osoba posiada odpowiednie kwalifikacje, dzięki którym zyskamy pewność, że stworzone filmy będą wyróżniać się nietuzinkowością i wysoką jakością. Jeśli jest to możliwe, poprośmy o portfolio, aby zapoznać się z dotychczasowymi osiągnięciami danego producenta filmów reklamowych czy fotografa.

1 thought on “Co warto wiedzieć o produkcji filmowej?”

Leave a Comment