kosmetyczka

W jakim celu warto udać się do kosmetyczki?

W dzisiejszych czasach dostęp do kosmetyków pielęgnacyjnych jest naprawdę bardzo duży, dlatego tak wiele kobiet ma wątpliwości czy jest sens chodzić do kosmetyczki. W jakiej sytuacji należy zacząć pielęgnacje cery pod okien kosmetyczki? Na jakie zabiegi opłaca się chodzić, a co możemy wykonać samodzielnie? Oto kilka wskazówek.

Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne – mezoterapia bezigłowa

mezoterapia bezigłowaMezoterapia bezigłowa jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, jednak jej rezultaty zostały potwierdzone klinicznie. Zabieg ten polega na wtłaczaniu substancji leczniczych bezpośrednio w głąb skóry właściwej przy wykorzystaniu fal radiowych. Jest to całkowicie nieinwazyjna metoda, która pozwala na widoczne poprawienie stanu skóry. Według informacji z artykuły na portal.abczdrowiepl mezoterapie zaleca się w takich przypadkach jak:

  • profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
  • profilaktyka przeciw oznakom starzenia się skóry,
  • wygładzenie blizn i rozstępów,
  • kuracja antycellulitowa,
  • pobudzenie krążenie,
  • modelowanie sylwetki,
  • ujędrnienie skóry.

Widać zatem, że mezoterapia jest dość wszechstronnym zabiegiem, który w bardzo wielu sytuacjach może przynieść pozytywne rezultaty. W zależności od tego w jakim miejscu na ciele przeprowadzany jest zabieg, jak i od tego co jest jego celem zmianie ulegają substancje, które wprowadza się w głąb skóry. Obecnie w ramach mezoterapii bezigłowej stosuje się bardzo wiele różnych substancji leczniczych czy odżywczych, która mogą poprawiać kondycji skóry, odżywiać ją, czy też poprawiając kondycje miejsc objętych patologiami takimi jak blizny poprzez ich odpowiednie odżywienie. W przypadku, gdy wykorzystuje się substancje lipolityczne możliwe jest zredukowanie ilości tkanki tłuszczowej. Należy jednak zaznaczyć, że żeby zabieg ten odniósł skutek, musi być cyklicznie powtarzany w ramach całej serii, która wynosi od 5 do 10 zabiegów w zależności od potrzeb. Sam zabieg wykonuje się w czterech fazach i co ważne wszystkie z nich muszą się odbyć i zostać zakończone by efekt mezoterapii był właściwy. W innym wypadku może nie tylko okazać się, że nie będzie widocznych rezultatów, ale także że tym sposobom można sobie zaszkodzić, ponieważ jeśli kanaliki jonowe nie zostaną po zabiegu zamknięty do skóry wchłoną się wszystkiej zanieczyszczenia z powietrza.

Depilacja laserowa  – praktyczne rozwiązanie

depilacja laserowaDepilacja laserowa jest bardzo praktycznym zabiegiem, który pozwala nam na usunięcie niechcianego owłosienia. Obecnie pojawia się coraz więcej urządzeń pozwalających na przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej we własnym zakresie, jednak należy zaznaczyć, że nie jest to tak skuteczne i trwałe jak profesjonalna depilacja laserowa wykonywana w gabinecie kosmetycznym. Pamiętajmy jednak, że żeby trwale pozbyć się owłosienie zwykle konieczne jest trzykrotne powtórzenie zabiegu. Przy czym w zależności od tego jaka okolica była depilowana jak i od tempa wzoru włosów zabieg powtarza się w odstępach czasowych od 6 tygodni do 3 miesięcy. Dodatkowo czas w którym martwe włosy wypadną ze skóry to około 10 dni po zabiegu, przez ten czas będą się one przesuwać ku górze co może sprawiać wrażenie, że włosy rosną, jednak po upływie odpowiedniego czasu wszystkie one znikną, a skóra stanie się gładka. Naturalne jest, że po samym zabiegu skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, jednak objawy ustępują po około jednym dniu i nie są one aż tak uciążliwe by utrudniały wykonywanie codziennych czynności.

Popularne zabiegi kosmetyczne – manicure hybrydowy, makijaż permanentny, oczyszczanie twarzy

Manicure hybrydowy i makijaż permanentny oraz oczyszczanie twarzy to trzy najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne. Zwłaszcza oczyszczanie twarzy cieszy się dużą popularnością. Na zabiegi tego typu najczęściej chodzą młode osoby tak kobiety jak i mężczyźni, którzy w wyniku zachwiania gospodarki hormonalnej maja problemy z cerą trądzikową. Regularne zabiegi oczyszczania skóry pozwalają zmniejszyć dokuczliwość i widoczność trądziku, jednak by odniosły one skutek muszą być połączone z odpowiednią pielęgnacją skóry. Jeśli chodzi o manicure hybrydowy to jest to obecnie najczęściej wybierany rodzaj manicure z racji tego, że jest on bardzo wygodny i trwały. Zasadniczo wykonuje się go jak normalny manicure, tyle że przy użyciu nieco innych preparatów. Jedyna zasadnicza różnica polega na nałożeniu na paznokcie top coat-u i utwardzenie go za pomocą lampy UV. Taki manicure utrzymuje się około 2 tygodni. Należy jednak zaznaczyć, że technika ta nie umożliwia przedłużenia paznokci. Ostatni zabieg, jaki tu omówimy to makijaż permanentny, który dopiero w Polsce zyskuje popularność. Technika ta pozwala na wykonanie trwałego makijażu oka-kreska na oku, ust lub brwi. Jest to szczególnie popularne rozwiązanie wśród kobiet, które regularnie się malują, jednak brakuje im czasu na wykonywanie pełnego makijażu.

Codzienna pielęgnacja skóry

Naturalne kosmetyki do ciałaNa wielu portalach dla kobiet w tym na polki.pl można przeczytać, że zabiegi kosmetyczne są bardzo skuteczne i mogą w zdecydowany sposób poprawić kondycje skóry, żeby jednak wizyta u kosmetyczki przynosiła efekty należy zadbać o właściwą pielęgnację skóry także i w domu. Obecnie kosmetyków jak i preparatów witaminowych mających poprawić stan skóry nie brakuje. Co zatem wato wybrać, jeśli chodzi o domową pielęgnacje? Warto postawić na kosmetyki naturalne i preparaty, jak choćby kosmetyki z aloesem, mocznikiem, perłami, jeśli chodzi natomiast o witaminy warto wziąć pod uwagę choćby minerały forever, które cieszą się dobrą opinią wśród kobiet. Należy pamiętać o tym, że by domowa pielęgnacja przyniosła rezultaty kremy jak i witaminy należy stosować regularnie przez minimum miesiąc.

Podsumowując w dwóch zdaniach

Zabiegów na które warto się udać do kosmetyczki jest naprawę sporo. Jednak to jakie są najważniejsze jest kwestią indywidualną każdej osoby i podyktowane jest potrzebami i kondycją jej skóry.

Leave a Comment