Użytkowanie medycznej marihuany

Stosowanie medycznej marihuany jest w Polsce wciąż kontrowersyjne. Chodzi o lek nie tylko na raka, ale także na tzw. padaczkę lekooporną. Marihuana – jako taka, z definicji – jest narkotykiem, który to jest w naszym kraju zakazany. Nie można go spożywać, ani nim handlować. Ostatnie badania udowodniły jednak, że marihuana medyczna może być jedynym ratunkiem dla chorych na padaczkę lekooporną oraz na raka.

Pacjenci chcą stosować marihuanę

medyczna marihuana dla pacjentówNawet, jeśli prawo mówi inaczej, ludzie najczęściej martwią się o zdrowie własne, lub zdrowie członów swojej rodziny. Istnieje wiele badań, które dowodzą skuteczności marihuany. Niestety, w naszym kraju wciąż jest utrudniony dostęp do niej. Wielu ludzi sprowadza zza granicy marihuanę z CBD – czyli beż czynnika psychoaktywnego THC. Niektóre szpitale stosują kurację tego typu lekiem, jednak nie wszystkie. Jest wiele opowieści uzasadniających skuteczność i konieczność stosowania tego leku. W końcu medyczna marihuana dla pacjentów będzie bardzo atrakcyjna szczególnie wtedy, gdy inne leki nie pomagają, lub nastąpił nawrót choroby. Ludzie na skraju decyzji i bezsilności mogą decydować się brać wszystko to, co ich zdaniem pomoże. Przepisy prawa nie są zbyt tolerancyjne. Skoro marihuana jest narkotykiem, to używanie jej jest w/g tych przepisów przestępstwem. Tylko jak się ma do tego chory i być może umierający człowiek? Każdy pacjent powinien być traktowany ze zrozumieniem. Tylko jeśli ktoś jest zdrowy, to raczej tego zrozumienia nie będzie miał. Jeśli jeszcze od takiego człowieka zależy litera polskiego prawa, pacjenci chorzy na raka mają nikłe szanse. Należy również pamiętać o tym, że jeśli coś jest zakazane, zazwyczaj jest bardzo drogie. Ludzie słabi i chorzy nie mają zwykle pieniędzy, więc nie pozostaje im nic innego, jak się poddać. To nie jest najlepszy pomysł, ale jeśli nie ma się wyjścia, to trudno.

Stosowanie marihuany medycznej jest dość popularne w Europie i na świecie. Niestety, w Polsce nie ma tak łatwo. Chorzy liczą na ratunek, który nie zawsze przychodzi. Jednak mogą wspomagać się tzw. „czarnym rynkiem”, który jednak jest zbyt drogi dla niektórych i nie wszystkich na niego stać. Jednak, zawsze lepiej – zanim zdecydujemy się zakupić tego typu specyfik – skonsultować się z lekarzem.