Utraciłam dane-co teraz?

Wiecie jaki jest największy dramat osoby kończącej studia? Kiedy wszystkie egzaminy są zdane, obiegówka podpisana, a jedyne, na co czekacie to obrona pracy? Czy to studia pierwszego stopnia, czy też magisterskie, studentom sen z powiek spędza napisanie pracy dyplomowej. Wiele stron tekstu, który trzeba zredagować nie jednego przyprawia o zawrót głowy. Jednak co zrobić, kiedy podczas pisania ostatniego rozdziału nasz komputer się zawiesi i odmówi współpracy?

Koszmar studenta-utrata danych

szybkie przywracanie utraconych danychSytuacja przedstawiona we wstępie nie jest aż tak dramatycznym scenariuszem. W końcu komputer może się „odwiesić”. A jeśli to się nie stanie to możemy zastosować tak zwany reset. Ta druga opcja jednak sprawia, że tracimy to, co zdążyliśmy napisać od momentu rozpoczęcia pracy. Nie powoduje utraty całej pracy, lecz na przykład rozdziału, który pisaliśmy przez ostatnie piętnaście minut. Wszyscy jednak powszechnie wiemy, że znaczna cześć studentów pisze pracę na ostatnią chwilę i nie zabiera się do tego wcześniej. Kiedy dojdzie do takiej sytuacji, warto zapisywać nasz plik co jakiś czas, aby w przypadku awarii komputera nie utracić wszystkiego, co zdążyliśmy napisać. Takie postępowanie może uchronić nas od niefortunnej utraty całej pracy. Ale co zrobić, kiedy pomimo zastosowania powyższej porady nasz komputer odmówił współpracy? Pojawił się blue screen, a wszelkie próby ponownego uruchomienia komputera spełzły na niczym? W takiej sytuacji biedny student może pomyśleć, że nie dość, że musi kupić nowy komputer to jeszcze musi przesunąć termin obrony, bo nie zdąży napisać odnowa całej pracy dyplomowej. Nie wspominając już o danych z badań, które miały posłużyć jako materiał do napisania pracy. Nic bardziej mylnego. Obecne czasy pozwalają na szybkie przywracanie utraconych danych. Taka usługa nie jest kosztowna, a pozwala na zaoszczędzenie czasu i zdrowia, które znacznie podupadnie w takim stresie.

Obecnie możliwości technologiczne pozwalają na wiele. Możemy odzyskać utracone dane, a studenci nie muszą martwić się na zapas. Technologia pozwala na odzyskanie danych z dysków, które znajdowały się w komputerach odmawiających współpracy. Odzyskiwanie danych daje szerokie możliwości nie tylko studentom, ale wszystkim, którzy utracą wartościowe dla nich pliki. Nie musimy wyrywać włosów z głowy, gdy zobaczymy, że nasze sprzęty nie reagują. Teraz wystarczy zadzwonić pod odpowiedni numer i zamówić usługę odzyskiwania danych.