Uroki kolekcjonowania przedmiotów

Dobrze jest coś kolekcjonować – to cudowne i kreatywne zajęcie dla każdego, bo wszyscy na pewno mamy coś, co bardzo lubimy. Płyty ulubionych zespołów, listy, książki, a nawet maskotki! Kolekcjonować można wszystko co tylko zdołamy wymyślić i nasza radość będzie rosła razem z naszym zbiorem.

Prezent dla kolekcjonera

klaser na znaczkiZbliżały się osiemdziesiąte urodziny mojego ukochanego dziadka. Zamiast kupować mu różne drobiazgi (często nieprzydatne) albo dziesięć opakowań czekoladek, wraz z rodziną zdecydowaliśmy się wraz z rodziną kupić mu wspólnie coś większego, co na pewno go ucieszy. Dlatego też pomiędzy przygotowywaniem dekoracji, tortu i ulubionych potraw dziadka, siadaliśmy wspólnie i zastanawialiśmy. Padały różne propozycje – ładna pościel, ciepły koc, kubek z ładnym napisem czy książki o wędkarstwie, które dziadek niegdyś uwielbiał, ale wszystkie pomysły odpadały jeden po drugim kiedy już analizowaliśmy wszystkie za i przeciw. Aż w końcu mnie olśniło – klaser na znaczki! Dziadek uwielbiał zbierać znaczki, robił to odkąd tylko pamiętam i miał pokaźną kolekcję – tak pokaźną, że nie wszystkie mieściły się w jego klaserze, który swoją drogą miał już swoje lata i sama bałabym się go dotknąć w obawie, że się rozpadnie. Byłam pewna, że jeśli kupimy mu nowy, na pewno się ucieszy. I nie myliłam się – dziadek był zachwycony i wzruszony naszym pomysłem. Pomogłam mu razem z siostrą przełożyć znaczki do nowego klasera i słuchaliśmy o historii niektórych z nich, ktore były naprawdę interesujące.

Jeżeli więc wiemy co lubi kolekcjonować nasza ukochana osoba, warto zainwestować w coś związanego z tą kolekcją, bo takie prezenty zawsze się sprawdzają. Wystarczy pomyśleć – my również cieszylibyśmy się przecież z czegoś, co uzupełni naszą kolekcję.