Unikatowość luksusowych zegarków

Czasomierze towarzyszą człowieku od tysięcy lat. Pierwotnie wyznaczały cykle życia natury- zwierząt i roślin, mijających pór roku i naszego życia biologicznego. Czas jest w dalszym ciągu nieodgadniony, mimo że potrafimy go odmierzyć. Zbadaliśmy naukowo wszystkie jego aspekty, ale dalej jesteśmy jako czynnik biologiczny niedoskonali w jego określaniu. Podlegamy prawom czasu, ale niestety nieudolnie go odczuwamy- w chwilach przyjemności upływa szybko, a chwile grozy czy rozpaczy trwają nieznośnie długo. Dlatego odmierzanie czasu przez czasomierze jest takie istotne w naszym życiu.

Najdroższe zegarki mechaniczne

luksusowe zegarkiPierwsze zegary użytkowe powstały w siedemnastym wieku i od tej pory towarzyszą nam w codziennym życiu. Pierwsze zegarki miały formę kieszonkową, były wykonane z szlachetnych kruszców i pełniły tą sama funkcję co dzisiaj- odmierzały czas dając możliwość planowania i w pewnym stopniu kontrolowania rzeczywistości. Ówczesne, poza funkcją odmierzania godzin, zegarki stanowią dobro luksusowe, są rzemieślniczą sztuką i określają status noszącej osoby. Dlatego tak pożądane i cenione są luksusowe zegarki największych marek na świecie. Najbardziej cenione marki oferują wyrafinowane czasomierze, zaprojektowane przez światowej sławy projektantów, tworzone z najdokładniejszą dbałością o szczegóły i wykonane z najlepszej jakości komponentów. Najlepsze luksusowe zegarki tworzone są ręcznie w szwajcarskich manufakturach, w tradycyjny sposób, przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Zegarki składane są przez wyspecjalizowanych rzemieślników, którzy z niesamowitą pasją tworzą arcydzieła mechanizmów, używając wysokiej klasy materiałów i komponentów. Szlachetne kruszce, jak złoto czy srebro, wykorzystywane są do wykonania kopert i bransolet, a szlachetne kamienie-rubiny jako kamienie łożyskujące w skomplikowanych mechanizmach. Zegarki mogą być mechaniczne- mechanizm działa za pomocą sprężyny, która podczas naciągania uruchamia skomplikowany system trybików i elementów napędzających. Niebywale popularne są mechanizmy automatyczne, które poprzez balans wprawiają w ruch mechanizm. Bywają również zegarki kwarcowe zasilane baterią kwarcowa lub solarną . Zegarki różnią się stylem i sposobem wykonania. Każda marka swoim znakiem sygnuje zegarki, podkreślając swój charakterystyczny styl i sposób wykonania. Im bardziej skomplikowany mechanizm, bardziej wyrafinowany i unikatowy styl – tym wyższa cena i limitowana dostępność.

Różnorodność zegarków luksusowych na rynku daje możliwość odnalezienia własnego idealnego stylowego czasomierza. Zegarki nie są tylko urządzeniami do odmierzania czasu, są w dzisiejszym świecie wyznacznikiem statusu społecznego, majętności i odzwierciedlenia własnego indywidualnego stylu. Stanowią ozdobę w wielu stylizacjach, są niezastąpionym dodatkiem określającym nasz nastrój, wrażliwość i postrzeganie mody. Są dziełami inżynierów i projektantów, którzy całą swą zdolność tworzenia zamknęli w pięknym dziele odmierzającym uciekający czas.