Transport mebli samochodem ciężarowym

Większość Polaków nie zdaje sobie sprawę, że pomiędzy Polską, a Anglią jest bardzo duża wymiana mebli. Z czego to się bierze? Między innymi z tego, że Polska to duży eksporter mebli, natomiast Anglicy odsprzedają nam meble pochodzące z wszelkiego rodzaju komisów ze Stanów Zjednoczonych oraz Skandynawii. Warto jest się zająć transportem takich mebli, ponieważ wiele firm transportowych utrzymuje tylko na tym swoje dochody.

Transport mebli z Polski do Anglii i odwrotnie

transport mebli polska angliaPrzewóz mebli nie należy do trudnych zadań. Jeśli masz firmę transportowa lub jeden ciągnik z naczepą, możesz zainteresować się tym, jak wygląda transport mebli Polska Anglia. Meble pakuje się w magazynie producenta. Zazwyczaj w jednym transporcie mieści się około czternastu ton mebli, co jest sporym wynikiem. Wiadomo, że część mebli można schować w innych meblach oraz zabezpieczyć, przez co oszczędza się miejsce na naczepie. Ważne jest to, że meble pakowane są ręcznie, a nie przy pomocy wózków widłowych. Robi się tak po to, by ich nie uszkodzić w żaden sposób poprzez upadek. Następnie jedzie się do Anglii. Zazwyczaj miastem docelowym jest Manchester. U tamtych hurtowników meble są rozpakowywane, a następnie pakuje się te, które mają trafić do Polski. Do naszego kraju trafiają meble od światowych producentów. Są one dość drogie, lecz zawsze znajdują zainteresowanie. Jednak z uwagi na ich bardzo wysoką cenę pakuje się ich mniejszą ilość, redukując wagę ładunku nawet do czterech i pół tony. Każdy mebel pakowany jest oddzielnie oraz zabezpieczany pianką. Jeśli chcesz transportować te meble, musisz wyposażyć w tą piankę swoje samochody. Jest ona wykorzystywana wielokrotnie. Na samym końcu wystarczy tylko zadbać o prawidłowy przejazd z Manchesteru do odbiorcy w naszym kraju i można powiedzieć, że zlecenie zostało wypełnione wzorowo. Zazwyczaj pieniądze znajdują się trzy dni po realizacji na koncie firmy.

Transportowanie mebli to bardzo dochodowy biznes. Jeśli naprawdę chcesz się tym zajmować, musisz wspomnieć o tym swoim logistykom oraz spedytorom. To oni powinni załatwić Ci taki kontrakt oraz zadbać o wyznaczanie trasy. Na pewno się domyślasz, że jest to niezwykle ważne, ponieważ Ty, jako kierowca nie masz czasu na poszukiwanie zleceń. Twoim zadaniem jest szybka oraz bezpieczna jazda oraz dostawa ładunku na miejsce w określonym czasie.