Tanie polisy w dużych miastach

Popularnym twierdzeniem w Polsce jest to, że im większe miasto, w którym mieszkamy, tym wyższe są koszty życia i ceny produktów oraz usług. Chociaż w wielu przypadkach nie jest to twierdzenie bezpodstawne, to są od tej reguły liczne wyjątki. Jednym z nich są ubezpieczenia, które w takich miastach jak Szczecin czasami są tańsze, niż w mniejszych miejscowościach ponieważ na składki ubezpieczeniowe wpływa między innymi prowizja agentów, która przy dużej konkurencji musi być obniżana.

Ceny polis ubezpieczeniowych w Szczecinie

tanie ubezpieczenia szczecinPodobnie jak w mniejszych miejscowościach, w największych miastach w Polsce do najpopularniejszych rodzajów polis ubezpieczeniowych wykupowanych przez osoby indywidualne należą przede wszystkim ubezpieczenia komunikacyjne takie, jak obowiązkowe OC oraz autocasco, a także polisy mieszkań i domów, na które bardzo często nanoszona jest też cesja bankowa jako zabezpieczenie kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup ubezpieczanej nieruchomości. Chociaż zakres ubezpieczenia polis zawieranych w Szczecinie i mniejszych miejscowościach jest taki sam, to wbrew pozorom jeśli chcemy kupić tanie ubezpieczenia Szczecin bardzo często jest lepszy miejscem na dokonanie takiej transakcji. Wynika to z tego, że liczba agentów ubezpieczeniowych w dużych miastach jest duża i żeby przyciągnąć do siebie klientów muszą się wyróżnić oferując jak najniższą składkę. W mniejszych miejscowościach często agent jest monopolistą, który może pozwolić sobie na wyższe prowizja a w konsekwencji na wyższe składki ubezpieczeniowe oferowanych przez siebie polis. Dlatego zdarzają się nawet sytuacje, w których ludzie specjalnie jeżdżą do większego miasta, żeby skorzystać z usług tamtejszego pośrednika ubezpieczeniowego. W przypadku znalezienie agenta, który spełni nasze oczekiwania często polecamy jego usługi też najbliższej rodzinie, a w konsekwencji możemy liczyć na dodatkowe zniżki będące w kompetencjach danego agenta.

Chociaż cena za ubezpieczenie, za wyjątkiem ubezpieczeń obowiązkowych, nie powinna być najważniejszym kryterium wyboru ochrony ubezpieczeniowej, to jednak nadal większość Polaków wybierając polisę kieruje się przede wszystkim jej kosztem. W takich sytuacjach warto przynajmniej sprawdzić oferty u kilku agentów, również tych działających na rynkach w większych miastach.