Szeroka oferta związana z żywieniem ryb

Posiadanie własnego akwarium jest ściśle związane z zaspokajaniem potrzeb naszych zwierząt pod względem żywnościowym. Nie które gatunki wymagają specjalnych składników aby utrzymać dobrą kondycję. My jesteśmy odpowiedzialni za kupno różnego rodzaju pokarmu, który będzie sprawdzał się dla danego gatunku. Na rynku możemy rozróżnić dwa rodzaje produktów.

Różnorodność pokarmu dla rybek 

pokarm dla ryby akwariowejPierwszy z nich jest przetworzony, a drugi naturalny. Drugi rodzaj sprawdzi się idealnie jako uzupełnienie pierwszego, ponieważ jego składniki będą zawierały więcej wartości odżywczych określonego typu. Doskonałym przykładem jest pokarm mrożony. Ta technika pozwala na zachowanie wielu cennych źródeł witamin oraz minerałów. Plusem jest fakt, że możemy przechowywać taki rodzaj pokarmu w zamrażalce i zgromadzić pewnego rodzaju zapasy. Oczywiście przed bezpośrednim podaniem należy go rozmrozić. Pokarm dla ryby akwariowej może być również żywy. Specjalne sklepy zoologiczne mają w swojej ofercie gatunki bezkręgowców, które stanowią naturalny pokarm w pierwotnym środowisku danego gatunku ryb. Jest zazwyczaj jedzony natychmiastowy i wprowadza do akwarium nie małe ożywienie. Jednak nabywając tego rodzaju pożywienie należy zwrócić uwagę na źródło jego pochodzenia. Kolejnym uzupełnieniem jeżeli chodzi o typ naturalny są wszelkie suszone smakołyki dla ryb akwariowych proponowane przez producentów. One mają trochę mniej składników odżywczych ale można je swobodnie przechowywać w każdym pojemniku. Jest to sposób na delikatne uzupełnienie diety i wprowadzanie nowych elementów w celu zróżnicowania karmy. Jeżeli chodzi o rodzaj przetworzony to na sklepowych półkach mamy bardzo szeroką ofertę. Najpopularniejszą formą są oczywiście płatki. Można je spotkać dosłownie w każdym punkcie z tego typu produktami. Ich plusem jest możliwość rozkruszenia i dostosowania wielkości do danego gatunku zwierząt. Jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że są bardzo lekkie i unoszą się na powierzchni wody.

Dlatego sprawdzą się w przypadku ryb żerujących u góry. Jeżeli chodzi o sumy czy innego rodzaju zwierzęta przebywające przy dnie to najlepszą propozycją są cięższe i opadające tabletki, granulat i nie które rodzaje chipsów. Mamy w tej dziedzinie spory wybór dlatego warto mieszać różne rodzaje pokarmu aby uchronić się od rutyny i zapewnić szeroki wybór składników odżywczych.