System telewizji przemysłowej ip

Monitoring stacjonarny nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zabezpieczenia wizyjne. Bardzo często zdarzały się nam sytuacje, w których montaż infrastruktury i instalacja urządzeń były zwyczajnie nieopłacalne, gdyż chroniony obiekt nie wymagał stałego dozoru, i nie musiał być obsługiwany przez fizycznego operatora, sterującego systemem na miejscu. Takie obiekty były głównie magazynami i budynkami gospodarczymi, położonymi z dala od centrum miasta.

System internetowej telewizji przemysłowej

telewizja przemysłowa ipDo takich obiektów najlepiej nadawał się system monitorowania ip. Wymagał on co prawda instalacji na obiekcie kamer i okablowania, aczkolwiek nie było konieczności ustawiania tam komputera z rejestratorem, gdyż kamery były bezpośrednio połączone z komputerem stacji monitorowania, łączącym się z urządzeniami za pomocą łącza internetowego. Dla wielu klientów było to o wiele tańsze rozwiązanie, pozwalające na zabezpieczenie obiektu bez konieczności instalacji całej infrastruktury, jaka wymagana była do działania stacjonarnego systemu monitorowania. Telewizja przemysłowa ip mogła mieć różną jakość, w zależności od zastosowanych urządzeń i przydzielonych do niej dysków w stacji, aczkolwiek do sprawnego funkcjonowania było wymagane oczywiście dobre łącze internetowe, przez które operator sterował urządzeniami. Przy użyciu łącza o dużej szybkości przesyłu danych oraz urządzeń o odpowiednio wysokiej jakości, monitoring zdalny nie ustępował jakością i rozdzielczością obrazu stacjonarnej odmianie, jednocześnie będąc o wiele wygodniejszym rozwiązaniem, gdyż na wielu w ten sposób zabezpieczonych obiektach ruch był zazwyczaj znikomy, więc częstą metodą operatorów było przestawianie kamer w tryb automatyczny, w którym kamera rozpoczynała nagrywanie materiału dopiero w chwili gdy wykryła jakikolwiek ruch w polu widzenia, nie marnując niepotrzebnie miejsca na dysku.

Pozwalało to na zaoszczędzenie miejsca na dyskach stacji, które potrzebne były do bardziej wymagających obiektów, ale również pozwalało choćby na wczesne wykrycie prób wejścia niepowołanych osób na teren chronionego obiektu. Do tego rodzaju monitoringu nadawały się idealnie statyczne kamery, gdyż nie wymagały one lepszej jakości łącza by przekazywać satysfakcjonującej jakości obraz do centrum.