Suplementy białkowe w diecie

 

Dostarczenie do organizmu wszystkich potrzebnych składników odżywczych zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu we wszystkich obszarach oraz doskonałe samopoczucie każdego dnia. W zależności od trybu życia jaki prowadzimy oraz aktywności jakie podejmujemy, potrzebna jest odpowiednia suplementacja.

Łatwo przyswajalne izolaty białkowe

izolat białkaOsoby prowadzące bardzo aktywny tryb życia, sportowcy oraz weganie i wegetarianie często uzupełniają w diecie białko. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie do codziennej diety wysokiej jakości łatwo przyswajalnego białka. Dobry izolat białka charakteryzuje się właśnie wysoką wchłanialnością, dużą aktywnością biologiczną oraz wysoką zawartością protein (ok. 95%). Taki izolat białka dostępny jest w różnych formach – w postaci białka serwatkowego czy białka sojowego. Dużą popularnością cieszą się izolaty sporządzone wyłącznie z białek roślinnych, wzbogacone dodatkowymi składnikami witaminowymi i mineralnymi. Należą do nich preparaty na bazie białka konopnego, ryżowego, a nawet białka grochu. W takim kompleksie białkowym, oprócz witamin i minerałów zawarte są często enzymy trawienne, które znacznie zwiększają przyswajalność i wykorzystanie wszystkich substancji odżywczych. Rewelacyjnym urozmaiceniem podczas suplementacji białkowej są gotowe koktajle wysokobiałkowe, które także wyróżniają się wysoką biodostępnością oraz wykazują wysoką zawartość substancji odżywczych. Tego typu napoje wyróżniają się bardzo przyjemnym smakiem, często w składzie takich koktajli znajdziemy odżywcze kakao lub naturalną aromatyczną wanilię. Ciekawostką wśród suplementów białkowych jest np. preparat na bazie orzechów laskowych, z witaminami i minerałami, szczególnie dedykowany dla wegan i wegetarian. Roślinne mieszanki białkowe można spożyć po wymieszaniu z wodą, mlekiem roślinnym lub dodane do koktajli. Wszystkie tego rodzaju suplementy nie zawierają cholesterolu, glutenu ani laktozy.

Mieszanki białkowe dostarczają do organizmu wszystkie potrzebne aminokwasy oraz inne składniki odżywcze. Znacznie zwiększają też wydolność organizmu oraz wspierają rozwój i utrzymanie odpowiedniej masy mięśniowej. Jeżeli zdecydujemy się na suplementację białkiem, powinien być to preparat o wysokiej jakości oraz łatwo przyswajalny dla naszego organizmu.