Stosowanie brykietu torfowego do kominka

Kiedy przeprowadziłam się do Bydgoszczy, to szukałam jakiegoś małego mieszkania, które nie kosztowałoby mnie wiele. Dobrze zarabiałam, ale miałam też inne wydatki. Znalazłam kawalerkę w kamienicy, która była świeżo po remoncie i wyglądała wręcz zjawiskowo!

Dobrze ogrzane mieszkanie dzięki brykietowi torfowemu

brykiet torfowy do kominkaW salonie był piękny kominek, którym mogłam ogrzać mieszkanie, ale ponadto było też zamontowane w całym mieszkaniu ogrzewanie gazowe. Wiedziałam, że paląc w kominku sporo zaoszczędzę i na to się właśnie zdecydowałam. Musiałam tylko kupić jakiś dobry opał. Na zakupy wybrałam się do marketu budowlanego, żeby tam czegoś poszukać. Dostępny tam był brykiet torfowy do kominka, który ludzie chętnie wybierali. Dziwiłam, że wybierali brykiet zamiast drewna i postanowiłam o to zapytać doradcę. Wyjaśnił mi on różnicę pomiędzy brykietem torfowym a drewnem kominkowym i wszystko stało się dla mnie jasne. Chciałam kupić spory zapas, ale nie miałam jak zabrać brykietu, więc doradca zaoferował mi transport do domu. Koszt był niewielki, ponieważ mieszkałam dość blisko. Kupiłam sto kilogramów brykietu torfowego, który był pakowany w workach po dziesięć kilogramów. Nie potrzebowałam żadnej rozpałki, ponieważ brykiet bardzo dobrze się palił. Wieczorem postanowiłam rozpalić w kominku. Łatwo mi poszło i w niedługim czasie w całym mieszkaniu zrobiło się ciepło. Kominek robił ogromne wrażenie a nastrój w salonie był niesamowity. Wynajmowałam piękne mieszkanie.

Codziennie rozpalałam w kominku i dzięki temu miałam niskie rachunki za gaz. Płaciłam tylko za ogrzewanie wody, a to nie był duży wydatek. Często zapraszałam do siebie znajomych, którzy byli zachwyceni kominkiem. Był on największą atrakcją, bo nikt z moich znajomych kominka nie posiadał.