Stelaż do wanienki ułatwi życie rodzica

Jeśli by wymienić czego młodzi rodzice boją się najbardziej, to nie będą to pampersy z niespodzianką lecz pierwsza kąpiel malucha. Jednak producenci zestawów kąpielowych pomyśleli również o tym. Od dawna znane są wkładki do wanienki, dzięki którym nawet kilkudniowy noworodek leży pewnie. Natomiast jeśli chodzi o komfort rodzica, sklepy oferują wygodny stelaż do wanienki dziecięcej, dzięki któremu nie trzeba się schylać i można pewniej chwycić malca.

Łatwa pierwsza kąpiel z wanienką na stelażu

stelaż do wanienki dziecięcejPewny chwyt to podstawa podczas pierwszych kąpieli noworodka. Maluszek, który chciałby najeść się i spać, często jest niespokojny i płacze, gdy zamiast ciepłego kocyka otrzymuje strumień wody. Dlatego producenci dziecięcych wyprawek do listy must have dołączają stelaż do wanienki dziecięcej który pozwala rodzicowi postawić wannę i mieć do niej dostęp z każdej strony, bez potrzeby schylania się. Wówczas dziecko położone na wkładce, hamaczku czy po prostu na tetrowych pieluszkach jest na odpowiedniej wysokości, by spokojnie móc manipulować myjką, zadbać o niezmoczenie pępuszka oraz zapomnieć o bólu pleców. Takie rozwiązanie to wielki ukłon w stronę mam, które po porodzie nie zawsze były w stanie pochylać się nad maluszkiem położonym w wanience na podłodze. Stelaż do wanienki dziecięcej ucieszy również rodziców w późniejszym czasie, gdy ilość wody potrzebnej do radosnej kąpieli niemowlaka wzrośnie i konieczne będzie jej wylanie. Wraz z wanienką można kupić korek i gumowy odpływ, dzięki któremu woda z wanienki ustawionej na stelażu swobodnie spłynie do podstawionego wiaderka lub wprost do brodzika. Tak więc możliwości jakie daje stelaż do wanienki dziecięcej będzie doceniony zarówno przez świeżo upieczone mamy, jak i tatusiów kąpiących i składających zestaw kąpielowy, gdy mamy z niemowlakiem będą się usypiać.

Co ważne stelaż do wanienki dziecięcej posłuży długo, ponieważ jest w stanie udźwignąć, w zależności od jego rodzaju 40-60 kg. Tak więc spokojnie można wsadzić do wanienki sporego bobasa i nalać tyle wody, by wieczorna kąpiel kojarzyła się przede wszystkim z miło spędzonym czasem w towarzystwie rodziców. Jak dla mnie to nieoceniona pomoc w pielęgnacji maluszka. Szczególnie w pierwszych dniach pozwolił cieszyć się z chwil razem.