Sprawna rekrutacja pracowników z Ukrainy

Chyba mało kto wierzył w to, że któregoś dnia Polska stanie się krajem, do którego obcokrajowcy będą tak chętnie przyjeżdżać w poszukiwaniu pracy. Kiedyś to jedynie my wyjeżdżaliśmy na Zachód, ponieważ u nas trudno było znaleźć sensowne zatrudnienie. Dziś wszystko się zmieniło i tak naprawdę osób szukających pracy w kraju wcale nie ma aż tak wiele. Można wręcz przebierać w ofertach i wybrać tę, która podoba nam się najbardziej. Taki stan rzeczy nie jest jednak dobry dla wielu pracodawców.

Jak rekrutować pracowników z Ukrainy?

rekrutacja pracowników z ukrainyGospodarka rozwija się w bardzo szybkim tempie. Już od lat nie było aż tylu wolnych miejsc pracy. Powstaje coraz więcej fabryk, wielkich centrów logistycznych, magazynów, a nawet galerii handlowych. Te wszystkie miejsca, aby dobrze funkcjonować, potrzebują bardzo wielu pracowników. Okazuje się jednak, że tych nie ma wcale aż tak wielu. Ludzie wiedząc, że pracy jest dużo, nie idą gdziekolwiek. Mają również dużo większe wymagania wobec przyszłego pracodawcy. Wszystko to prowadzi do tego, że nie ma kto pracować. Natomiast nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy bardzo chętnie podjęliby jakąkolwiek pracę. Być może właśnie dlatego są oni bardzo poszukiwanymi pracownikami. Sprawdzili się jako ludzie dobrze zorganizowani i solidni. Nie boją się również ciężkiej i zmianowej pracy. Rekrutacja pracowników z Ukrainy wcale nie jest skomplikowana. Większość procedur została bardzo uproszczona, dzięki czemu można bardzo szybko zatrudnić nową osobę. Powstało również bardzo wiele agencji pracy, które zajmują się całym procesem rekrutacyjnym. Bardzo często one także zawierają umowy z pracownikami i wysyłają ich tam, gdzie akurat są potrzebni pracownicy. Bardzo wiele firm korzysta właśnie z takiego systemu zatrudniania obcokrajowców. Szacuje się, że już około milion osób z Ukrainy podjęło pracę w naszym kraju. Z pewnością dla wielu przedsiębiorców są oni szansą na to, aby ich biznes mógł dobrze funkcjonować.

Jeśli prowadzimy firmę i mamy dużo wolnych miejsc pracy, możemy bez obaw zatrudnić osoby zza granicy. Wielu pracodawców potwierdza, że Ukraińcy są solidnymi pracownikami, dla których praca jest najważniejsza. Są wytrzymali fizycznie i nie boją się ciężkiej pracy. Szybko uczą się również nowych rzeczy. Wiele firm decyduje się na ich zatrudnienie i są z tego powodu zadowoleni. Procedury zostały bardzo uproszczone, co tylko zwiększa zainteresowanie potencjalnych pracodawców.