Sprawdzone bramy przesuwne w Wielkopolsce

Każdy gospodarz swojego domostwa ceni sobie ciszę i spokój. Niezbędną rzeczą do spełnienia tych warunków będzie jednak zamontowanie na swojej posesji ogrodzenia z brama przesuwną. Według statystyk , najszybciej rozwijającym się gospodarczą województwem jest województwo Wielkopolskie. Wiąże się to również z budownictwem wielu kosztownych domków jednorodzinnych. Łączy się to oczywiście z zakładaniem na posesji bram przesuwnych. Firmy zajmujące się sprzedażą i montażem bramy przesuwnej są bardzo oblegane przez klientów. 

Jak zamontować bramę przesuwną?

bramy przesuwne wielkopolskaPytanie jakie pewnie każdy z nas sobie zadaje brzmi: jak samemu zamontować bramę przesuwną żeby działała sprawnie i przez wiele lat. Nie jest to zadanie super skomplikowane, musimy jednak skupić się na kilku kluczowych elementach. Głównym elementem jest dobra wózka z odpowiednią liczba rolek. Jeżeli nasza brama jest lżejsza niż 300 kilogramów a jej długów nie przekracza w świetle 3 metrów, śmiało możemy do niej zamontować wózki tworzywowe z poliamidu  z liczbą trzech zamontowanych rolek. Jeżeli myślimy o montażu bramy cięższe, przekraczającej masa całkowita 300 kilogramów, należy zakupić wózki poliamidowe 5 rolkowe. Istnieje jeszcze trzeci rodzaj bram. Są to bramy przemysłowe przekraczające swoją masa 500 kilogramów. Do tego typu bram potrzebne jest zamówienie specjalnych wózków ze zwiększona liczbą rolek. W celu zaciągnięcia wszystkich szczegółowych informacji, najlepiej jest skontaktować się z konkretną firmą. W tym celu najłatwiej będzie wpisać w przeglądarce frazę o treści: bramy przesuwne Wielkopolska i wybrać odpowiednią ofertę. Przed wybraniem firmy warto jest jednak dokładnie sprawdzić jej opinie w Internecie. Profesjonalny montaż jest bardzo ważny, ponieważ ewentualna wymiana wózków bramy jest bardzo kosztowna i czasochłonna. Innym bardzo ważnym elementem jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru wózków do szyn. Na polskim rynku występują 3 rodzaje bram przesuwnych. Pierwszym są bramy z rozmiarami szyn 60x60x3.5 mm.

Do tego rodzaju bram należy zamontować wózki z pakietem nr 60. Do bram z rozmiarami szyn 70x70x4 mm należy zamontować adekwatnie pakiet z nr 70.  Ostatnim rodzajem są szyny o rozmiarach 80x80x5 mm, pasują do nich wózki z nr pakietu 80. Łatwo jest zauważyć że numer pakietu jest adekwatny do rozmiaru szyn. Pamiętać jednak należy żeby rozmiar szyn zawsze mierzyć od zewnątrz, pomiar wykonany od środka szyny da niepoprawny pomiar. Skutkować to będzie złym dopasowaniem wózka do szyny a to z kolei krótkotrwałym działaniem bramy.