Sporty dla szczeniąt i dorosłych psów

Psy rasy labrador ze względu na swój zrównoważony charakter oraz ponad przeciętną inteligencję są jednymi z najczęściej nabywanych psów na rynku. Te zwierzęta idealnie sprawdzą się jako domownicy dla rodzin z dziećmi oraz dla osób lubiących aktywność fizycznych. Jednak będzie też idealnym partnerem dla osób, które szukają kompana do uprawiania psich sportów. Warto wspomnieć, że ta rasa należy do aktywnych osobników, które mają sporo energii.

Psie sporty dla aktywnych labradorów w każdym wieku

labrador retriever szczeniakiAby ją pozytywnie rozładować warto poszukać wspólnej alternatywy. Labrador retriever powinien już od najmłodszego wieku uczyć się podstawowych zasad psiego sportu jeżeli zamierzamy się w niego angażować. Często już na etapie psiego przedszkola szczeniaki uczą się różnych zachowań, które mogą owocować w przyszłości. Pierwszą dyscypliną, która łączy zaangażowanie fizyczne z umysłowym jest agility. Wraz z naszym labradorem możemy pokonywać określony tor przeszkód. Jednak nie które elementy wymagają znania określonych komend, które są warunkiem do pozytywnej oceny. Labrador retriever szczeniaki mogą brać udział w zabawie od wczesnego wieku, ponieważ tor można dowolnie modyfikować i dodawać zwiększone stopnie trudności. Dla starszych psów świetnym pomysłem będą biegi przełajowe z właścicielem. Fachowa nazwa to canicross. Labrador będzie dobrym kompanem jednak należy uzgadniać realne trasy, które zwierze będzie w stanie pokonywać. Jest to osobnik o masywnej budowie ciała dlatego lepiej sprawdzi się na krótkich dystansach, które przynoszą wiele satysfakcji i są prawdziwą przygodą dla zawodowców oraz amatorów. Kolejną odmianą sportu w którym może sprawdzić się labrador już w szczenięcym wieku jest coursing. Są to wyścigi na specjalnym torze. Nasz pies dzięki nim może wzmacniać swoją kondycję i zostawiać energię, której potrafi mieć bardzo dużo. Oczywiście nabywając szczeniaka i angażując do w różne dyscypliny warto wybrać taką, która będzie atrakcyjna również dla niego. Może okazać się, że najlepszą zabawą na świecie będzie dla niego aportowanie piłeczki, a nie psie wyścigi.

Dlatego sport należy przemyśleć i spróbować różnych ciekawych rzeczy. Oczywiście z czasem gdy umiejętności będą wysokie można próbować swoich sił w profesjonalnych zawodach za które otrzymuje się nagrody. Jest to jedna z alternatyw dla psów tej rasy, które potrzebują sporej dawki ruchu. Na dodatek mogą brać udział w takich zabawach wszyscy członkowie rodziny. Nawet młodzież może sprawdzić się w postaci trenera.