Słomki ekologiczne do picia napojów

Korporacje i wielkie sieci spożywcze należą do jednych z najbardziej szkodliwych dla środowiska instytucji. Fast-foody nie dbają o dobro planety i bez oporów korzystają z jednorazowych opakowań, które po spełnieniu swojej funkcji lądują na śmietniku, gdzie gniją przez setki lat. Na szczęście małe, prywatne restauracje i kawiarnie są bardziej świadome ekologicznie i starają się wprowadzić zmiany w swoim działaniu i w myśleniu klientów.

Ekologiczne sposoby na napoje

słomki ekologiczne do piciaZamiast plastikowych siatek, plastikowych słomek i styropianowych opakowań na wynos lokale sięgają po przyjazne dla środowiska alternatywy – kartonowe torby i słomki ekologiczne do picia. Jeśli chodzi o słomki, to alternatyw jest wiele. Mogą to być słomki wielokrotnego użytku, metalowe, które można myć w zmywarce lub za pomocą specjalnych, wąskich szczoteczek do czyszczenia. Częstszym wyborem w restauracjach są jednak jednorazowe alternatywy. Zabezpieczone warstwą nieszkodliwego wosku kartonowe słomki nie są szkodliwe dla środowiska. Innym rozwiązaniem są naturalne słomki. Z Włoch przybyło do nas rozwiązanie, którym są słomki wykonane z makaronu. Troszeczkę rozmiękają, ale przy szybkim piciu napoju nie powinny sprawiać problemu. Ludzie wpadli również na pomysł, zgodnie z którym za słomki służy… słoma. Wykonane z naturalnych zbóż rurki nadają się zarówno do ciepłych, jak i zimnych napojów. I co najważniejsze, proces ich rozkładu jest przyjazny naturze. Słomki ze słomy można po użyciu wykorzystać ponownie w innych celach, na przykład użyć ich jako wyściółki dla gryzoni lub po prostu wyrzucić na kompost, ponieważ są biodegradowalne. Naturalne słomki to element natury i nie zaszkodzi jej, kiedy znowu się z nią połączy po zużyciu. Jedna ekologiczna słomka jest w stanie zastąpić nawet do sześciuset plastikowych, a w rezultacie znacznie zredukować zużycie plastiku na ziemi.

Zastąpienie plastikowych słomek ekologicznymi może być pierwszym krokiem na drodze do przyjaznego planecie lifestyle’u. Tylko razem będziemy w stanie wywrzeć impakt na środowisku. Po industrialnej erze przyszedł czas na zmiany. Wspólne działania ludzi pomogą odwrócić szkodliwe efekty lekkomyślnych i nieprzemyślanych poczynań naszych przodków. Dwudziesty pierwszy wiek wcale nie musi być ostatni, wbrew czarnym scenariuszom naukowców.