Skuteczna terapia małżeńska

O czym zazwyczaj marzą ludzie? O wielkiej miłości, która będzie trwać do końca naszych dni. Wiele osób znajduje takiego partnera, który spełnia wszystkie oczekiwania i bardzo wierzą w to, że ich związek będzie zgodny, szczęśliwy i trwały. Życie pokazuje jednak, że nie zawsze wszystko układa się tak, jakbyśmy chcieli. Jeśli nie będziemy się starać, nawet najbardziej udane małżeństwo może się rozpaść. Warto dbać o partnera i okazywać mu każdego, dnia, że to właśnie on jest dla nas najważniejszy. Nie zawsze jednak wiemy, jak powinniśmy to robić.

Kto powinien skorzystać z terapii małżeńskiej?

terapia małżeńskaKażdego dnia na ulicach mijamy wiele par. Część z nich wygląda na bardzo szczęśliwych, śmieją się i rozmawiają. Wtedy zazwyczaj myślimy, że pewnie dopiero co się poznali i dlatego żyją nadal w świecie fantazji. Okazuje się jednak, że nawet po latach małżeństwa można być zakochanym i traktować partnera tak, jak na samym początku znajomości. Wiele osób zapomina o tym, że starać trzeba się przez całe życie. Niektórzy uważają, że skoro są już po ślubie, to nic więcej robić nie trzeba. Partner na pewno będzie z nami na dobre i na złe. Wcale jednak tak nie jest i jeśli nie będziemy wykazywać zainteresowania, możemy bardzo łatwo stracić osobę, na której kiedyś nam tak bardzo zależało. Często zapominamy, co tak naprawdę jest ważne. Terapia małżeńska sprawdza się wtedy, gdy obie osoby naprawdę chcą się w nią zaangażować. Jeśli ludziom nadal na sobie zależy zrobią wszystko, aby było jak dawnej. Pomoc terapeuty często jedynym sposobem na to, aby móc odbudować związek. Na terapii uczą się od nowa słuchać partnera i rozmawiać o wszystkim. Po latach małżeństwa często wkradać zaczyna się rutyna, która sprawia, że tracimy zainteresowanie drugą osobą. Mamy szansę nauczyć się, jak skutecznie z nią walczyć.

Ludzie biorą ślub, ponieważ chcą z kimś spędzić resztę życia. Na początku zawsze wszystko układa się dobrze. Dlaczego? Z pewnością dlatego, że bardzo się staramy. Dbamy o to, aby partner był szczęśliwy. Robimy wiele rzeczy razem, mamy wspólne tematy i pasje. Po latach wiele osób zaczyna po prostu odczuwać nudę, a zapomina o tym, że kiedyś wszystko było inaczej. Warto skorzystać z terapii wtedy, gdy obie osoby nadal tego chcą. Jeśli związek kiedyś był bardzo udany, warto zrobić wszystko, aby znowu taki był. Czasem wystarczy rozmowa ze specjalistą, który wskaże właściwy kierunek.