Samodzielne naprawienie zewnętrznej rolety

Kiedy rodzice wyjechali na weekend, to postanowiłem zrobić imprezę dla znajomych. Mieszkanie miałem duże i jako jedyny ze wszystkich warunki do imprezowania. Takiej okazji nie mogłem przepuścić. Impreza się udała i wszyscy świetnie się bawili.

Dobrze naprawiona roleta zewnętrzna w oknie

naprawa rolet zewnętrznych warszawaDopiero następnego dnia zauważyłem, że roleta w kuchni była zepsuta. Ktoś musiał przy niej majstrować i stąd ta usterka. Nie miałem czasu, aby dzwonić do firmy, której specjalnością była  naprawa rolet zewnętrznych Warszawa może i była duża, ale w niedzielę to firmy i tak były pozamykane, więc nic bym nie załatwił. Postanowiłem roletę naprawić samodzielnie. Usterka nie wydawała się poważna, ponieważ mechanizm był sprawny. Pewnie coś się przyblokowało. W internecie wyszukałem jakie najczęściej usterki występowały w roletach zewnętrznych i na tej podstawie zacząłem sprawdzać roletę. Nie byłem fachowcem od naprawy rolet i liczyłem się z tym, że może mi się nie udać, ale nie rezygnował z tego. Ktoś na forum napisał też, że warto sprawdzić pilota, ponieważ mogły się wyczerpać baterie. Od razu otworzyłem pilota i co się okazało? Jakiś żartowniś wyjął baterie. Przypominało mi się od razu, że głośnik przestał działać a był on na baterie i pewnie ktoś sobie je pożyczył. Do pilota od rolet zewnętrznych baterie zawsze były w zapasie, więc od razu włożyłem nowe. Roleta zewnętrzna w kuchni działała już bez problemu i byłem spokojny, że nie będę musiał tłumaczyć się rodzicom z tego wszystkiego.

Po imprezie nie było żadnego śladu, ponieważ przed powrotem moich rodziców zdążyłem wszystko posprzątać. Później i tak powiedziałem mamie, że zorganizowałem imprezę a ona odpowiedziała, że wiedziała o tym już dużo wcześniej. Następnym razem o wszystkim im powiem.