Rolety zamiast zasłon

Odpowiednio zaaranżowane okna są w stanie znacznie zmienić oblicze danego wnętrza. Ludzie wiedzieli od tym od wieków, dlatego w pałacach czy w domach bogatych osób można było już kilkaset lat temu podziwiać piękne zasłony. Na dzień dzisiejszy mamy naprawdę ogromny wybór, jak chodzi aranżacje okien. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu urządzamy dane wnętrz i jaki wpływ będą miały zasłony na oknach na oświetlenie danego pomieszczenia. 

Dekoracyjne rolety na okna we wnętrzach

rolety rzymskie poznańOprawa okien jest bardzo ważnym elementem planowania wyglądu wnętrz naszych domów i mieszkań. Okna zajmują dość sporą część danego pomieszczenia, dlatego warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór zasłon i firan. Od jakiegoś czasu rosnącą popularnością cieszą się jasne, minimalistyczne wnętrza, które przede wszystkim mają być dobrze oświetlone. Bardzo często rezygnuje się w tego typu aranżacjach z klasycznych zasłon czy firan na rzecz bardziej minimalistycznych sposobów na oprawę okien. Szczególnie w kuchniach coraz częściej stosuje się rzymskie rolety, wykonane z materiałów w różne wzory i kolory. Od kilku lat zajmuje się projektowaniem wnętrz i właśnie pomagam urządzić mieszkanie mojej siostrze. Uwielbia ona skandynawski styl, dlatego na oknach chciałaby mieć rolety właśnie. Wspólnie ustaliłyśmy, że kupimy do jej domy jakieś atrakcyjne rolety rzymskie poznań, zaś, na szczęście posiada dość szeroką ofertę w tym zakresie. Miałyśmy w czym wybierać. Odwiedziłyśmy kilka sklepów i jednym z nich znalazłyśmy rzymskie rolety, które doskonale pasują do koncepcji aranżacji całego wnętrza mieszkania. Plusem takich rolet jest to, że można w łatwy sposób zamontować je samemu. Szyny najczęściej montuje się na uchwytach, umieszczonych na ramie lub na ścianie. Roleta zwinięta do pewnej wysokości daje bardzo dekoracyjny efekt, pod warunkiem, że wybierzemy roletę z odpowiedniej jakości tkaniną.

Od jakiegoś czasu pracuje z siostrą nad projektem wnętrz jej nowego mieszkania. Właśnie skończyłyśmy aranżować okna. Zamiast klasycznych zasłon, pojawiły się na nich rolety. Moja siostra, bowiem, jest wielką zwolenniczką skandynawskiego, prostego i minimalistycznego stylu. Wybrane przez nas rolety to bardzo dekoracyjne rolety rzymskie, które są piękną oprawą dla naszych okien.