Rodzaje świec zapachowych

Każdy z nas ma ich w domu co najmniej kilka. W pokoju, w łazience, na kominku. O czym mowa? O świecach zapachowych obecnych wszem i wobec. Królują nie tylko w domach ale także w restauracjach, na witrynach sklepowych, jako ozdoba i dodatek, źródło przyjemnego zapachu i element romantycznego nastroju. Wybór wzorów i kolorów ogromny, akcesoriów również nie brakuje.

Magia świec zapachowych

świece zapachowePrzyzwyczailiśmy się do tradycyjnych świec w postaci długich i wysokich walców. Dziś jednak wybór jest o wiele większy. Świece zapachowe mogą mieć najróżniejsze kształty. Mogą mieć postaci kuli, stożka. Wyrabia się świece w kształcie serca i kwiatów. Ale mówiąc o formie świec mam na myśli także ich nowe postacie. Np. świeca w słoiku, albo kominek do świec zapachowych, może być też wosk zapachowy. Świce przeszły prawdziwą rewolucję pod tym względem, a klienci bardzo chętnie sięgają po nowe, ciekawe i nieznane dotąd formy. Jedną z nich jest już wspomniana świeca zapachowa w słoiku. Ma nie tylko ciekawy wygląd ale jest też bezpieczna w użyciu. Nie brudzi, nie rozlewa się a pachnie równie aromatycznie jak jej tradycyjny odpowiednik. Właściwie każda świecę zapachową możemy kupić w kilku rozmiarach. Tą w słoiku również. Najmniejsza pali się przez około 40 godzin i jest najdroższa. Kosztuje około 45 zł. Największa świeca pali się 150 godzin i kosztuje 100 zł. Jest to najbardziej ekonomiczny zakup.

Jeśli jednak nie jesteśmy pewni zapachu, chcemy spróbować pod tym względem jakiejś nowości to bezpieczniej jest zdecydować się na zakup świecy średniej wielkości. Jak już wcześniej było wspomniane do świec można dokupić cały szereg akcesoriów. Do świec w słoiku dedykowane są specjalne nakładki. Dzięki nim świeca wypala się w całości i intensywniej emituje zapach.