Rodzaje folii do kiszonki

Prowadzenie gospodarstwa rolnego nie jest prostym zadaniem. Ciągle rozwijają się nowoczesne metody hodowli zwierząt oraz uprawy roślin. Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się tak zwane gospodarstwa samowystarczalne. Polega to na tym, że gospodarz zajmuje się głównie holowaniem bydła lub innych zwierząt, jednak uprawia ziemię po to, aby móc wyżywić swój inwentarz. Jest to opłacalne szczególnie wtedy, kiedy zwierząt jest bardzo dużo.

Folia do owijania sianokiszonki

folia kiszonkarskaUprawa roślin, które później służą do wykarmienia zwierząt jest bardzo popularna z kilku powodów. Przede wszystkim pozwala ona zaoszczędzić pieniądze, ponieważ taniej jest samemu wyhodować duże ilości trawy lub kukurydzy niż sprowadzać tony tego produktu z innych miejsc. Oprócz tego, karmiąc zwierzęta własnymi produktami mamy pewność, że są one wysokiej jakości oraz nie są niczym skażone. Czy produkowanie pasz dla zwierząt jest proste? I tak i nie. W zależności od tego, jakie rośliny uprawiamy, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, co z nich zrobimy. Najprostsze wydaje się robienie sianokiszonki. Trawa właściwie rośnie sama, a na dodatek nawet małe pole jest bardzo wydajne, bo w ciągu jednego sezonu można aż czterokrotnie zorganizować pokosy. Pojawia się jednak problem, która folia kiszonkarska będzie najlepsza. Każdy producent chce jak najlepiej zaprezentować nam swój produkt. Różne rozwiązania różnią się jednak parametrami technicznymi oraz kolorami. Z założenia, cztery kolory folii miały służyć temu, żeby prościej było rozróżnić, z której zbiórki pochodzą dane baloty. Specjaliści od hodowli zwierząt twierdzą jednak, że zastosowanie ciemnych kolorów folii nie jest dobre, ponieważ nasłonecznienie niekorzystnie wpływa na wartość odżywcza pasz. Warto więc stosować jasne kolory, a te ciemniejsze tylko wtedy, gdy miną już letnie upały.

Folia do sianokiszonki musi posiadać pewne cechy, których nie ma zwykła folia bezbarwna do owijania przesyłek. Zadaniem takiej otuliny jest odseparowanie kiszonki od środowiska zewnętrznego oraz jego ochrona przed promieniowaniem UV. Folia musi posiadać również odpowiednią kleistość, aby dokładnie przylegała do siana. Dzięki temu wyprodukowana przez nas kiszonka będzie bardzo dobrą, pełną składników odżywczych, paszą dla naszych zwierząt.