Regenerowanie wtryskiwaczy za pomocą środków chemicznych

Jednostki napędowe we współczesnych silnikach działają na zasadzie wtrysku bezpośredniego do komory spalania. Częścią, która pełni to zadanie jest wtryskiwacz, którego zadaniem jest poprzez dobór odpowiedniego ciśnienia podawania dawki paliwa zasilić tłok. Obecnie wtryskiwacze są zbudowane w bardzo nowoczesnej sterowanej komputerowo technologii.

Regeneratory wtryskiwaczy w płynie

regenerator wtryskiwaczyNowoczesność technologii implikuje za sobą również cenę takiego elementu jak wtryskiwacze. Wykonane coraz bardziej precyzyjnie stają się delikatniejsze, a co za tym idzie dużo częściej narażone na awarie. Wystarczy jakieś zanieczyszczenie paliwa, które dostanie się do wtryskiwacza, a możemy zapomnieć o dalszej jeździe. Proponuję zacząć stosować regenerator wtryskiwaczy jako środek zapobiegawczy przyszłej awarii. Jest to specjalny środek czyszczący, który dolewa się bezpośrednio do baku samochodu, aby wraz z paliwem dotarł do wtryskiwacza. Chemiczne właściwości czyszczące tego środka powodują, że osad znajdujący się we wtryskiwaczu zostaje rozpuszczony i wypłukany, a następnie wypalony wewnątrz tłoka. Dzięki temu wtryskiwacz nie będzie się zapychał i dłużej pozostanie w pełni sprawności. Koszt wymiany wtryskiwaczy to często kwota nawet kilku tysięcy złotych, które musimy wydać aby dalej móc poruszać się samochodem. Przy takiej wartości koszt środka regenerującego wydaje się śmiesznie mały. Należy dopasować środek do rodzaju paliwa który używamy, gdyż nie zawsze ten sam środek pasuje do oleju napędowego i benzyny jednocześnie, a stosowanie ich do nieodpowiedniego paliwa może przynieść tragiczne konsekwencje.

Sprawność techniczna naszego samochodu to nie tylko hamulce i oświetlenie. Warto również pamiętać o regularnym przeglądzie innych elementów i stosować możliwości prewencyjne przedłużające ich żywotność. Stosowanie tej zasady do tak drogich elementów jak wtryskiwacze przyniesie dodatkową korzyść w postaci dużej ilości zaoszczędzonych pieniędzy.