Reflektory w naszych domach

Od kilku lat pracuje jako architekt wnętrz i moimi klientami są przede wszystkim osoby prywatne, dla których projektuje wygląd domów lub mieszkań. Na przestrzeni tych kilku lat wzmożonej praktyki zawodowej zauważyła, jak różnorodne podejście mają ludzie do aranżacji mieszkań. Są osoby, które w stu procentach powierzają mi planowanie przestrzeni, nic nie podpowiadając. Są też ludzie, którzy nieśmiało podpowiadają, co im się podoba oraz ci, którzy natarczywie narzucają swoją wizję. 

Tworzymy klimat dzięki reflektorom

reflektory szynoweProjektowanie wnętrz jest zajęciem, które w ostatnich latach przynosi coraz większe zyski. Nie brakuje bowiem klientów, którzy szukają profesjonalistów, mających zaplanować wygląd wnętrza ich domów lub mieszkań. Aranżowaniem wnętrz zajmuje się zawodowo i zauważyła, że pomysłów na aranżacje jest tyle, ilu ludzi na świecie. Każdy ma swoją mniej lub bardziej sprecyzowaną wizję, którą w mniej lub bardziej stanowczy sposób mi przedstawia. Na przestrzeni lat dostrzegam też dużą zmianę w podejściu do nowych rozwiązań. Coraz bardziej otwieramy się na nietypowe elementy urządzania wnętrz. Ostatnio, na przykład, miałam kilku klientów, którym bardzo przypadła do gustu opcja na reflektory szynowe w salonie lub sypialni. Do tej pory, bowiem, tego typu oświetlenie komponowałam tylko w kuchniach. Odważyłam się, jednak, przedstawić projekt, w którym takie reflektory znajdują się w innym pomieszczeniu. I okazał się to strzał w dziesiątkę. Reflektory szynowe nie tylko okazały się niebanalną dekoracją wnętrz, ale też przy okazji praktyczną, dającą spore możliwości manewrowania oświetleniem. Obecnie na rynku dostępnych coraz więcej rodzajów reflektorów, które są dedykowane do wnętrz mieszkalnych właśnie. Co prawda takie oświetlenie samo w sobie jest nieco surowe, ale ostatecznie, w połączeniu z całą aranżacją, wprowadza niepowtarzalny klimat. 

Jako architekt wnętrz zauważyłam, że stajemy się coraz bardziej otwarci na nowoczesne rozwiązania we wnętrzach naszych domów i mieszkań. Ostatnio, na przykład, udało mi się wypromować wśród swoich klientów reflektory szynowe, jako alternatywę do klasycznego oświetlania wnętrz. Montowaliśmy je zarówno w kuchniach, jak i w sypialniach czy salonach. W każdym z z tych pomieszczeń wprowadziły one niepowtarzalny klimat.