Psycholog lekarzem dla duszy

 

Z ojca psychologi uznaje się Zygmunta Freud.  Był lekarzem neurobiologiem, który wprowadził do życia codziennego pojęcie psychoanalizy. Od tamtych czasów wiele się zmieniło, również w psychologi i sposoby i diagnozy wystawiane przez Freuda zdecydowanie różnią się od diagnozy wystawionych przez współczesnych psychologów i psychiatrów.

Czy warto korzystać z usług psychologa?

psychologŻyje w bardzo stresującym świecie, praca zajmuje większość naszego czasu i wymaga od nas nieustannego rozwoju. Ze strony mediów społecznościowym zalewani jesteśmy idealnymi ludźmi, który mają wszystko poukładane w swoim życiu i mają czas na pracę, rodzinę, sport a nawet dodatkowe hobby. Żyjemy w świecie, w którym nie rozmawia się z ludźmi o problemach i uczuciach, tylko informuje się innych o swoich osiągnięciach. Taka rzeczywistość ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Coraz częściej ludzie chorują na nerwicę, wypalenie zawodowe a nawet depresję. Wiele osób nękają lęki i poczucie nieustannego być niedoskonałym. Na te wszystkie problem pomoże tylko dobry psycholog. Specjalista w tej dziedzinie doskonale wie jak nam pomóc, dlatego nie musimy objawiać się wizyty. Psycholog nie tylko wysłucha naszych problemów, ale będzie wiedział nad czym należy popracować i z jakimi rzeczami musimy się zmierzyć na samym początku leczenia. Psycholog to doskonale rozwiązanie dla osób, które są po przejściach, niezależnie od tego czy mówimy o traumie z dzieciństwa, śmierci ukochanej osoby czy wypadku samochodowym. Psycholog na pomoże, co więcej zdiagnozuje nasze problemy i jest w stanie zauważyć pierwsze objawy choroby psychicznej. To bardzo ważne, ponieważ zastosowanie odpowiedniego leczenia nawet u osób poważnie chorych może nie tylko poprawić ich jakoś życia i umożliwi normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, ale może nawet doprowadzić do pełnego wyleczenia po pewnym czasie.

Problemy psychiczne i choroby są równie poważne jak problemy natury fizycznej. Skoro ze bólem nogi idziemy do lekarza, to dlaczego próbujemy sami radzić sobie z problemami naszej psychiki. Większa część współczesnego społeczeństwa korzysta z usług psychologa lub terapeuty, dlaczego my mam sobie tego odmawiać. Przecież przyznanie do problemu to pierwszy krok do wyleczenia.