Przyczepki dla dzieci

Aktywni sportowo rodzice, chcą aby dzieci przejęły od nich takie podejście, dlatego od najmłodszych lat je aktywizują ruchowo. Kiedy dzieci są bardzo małe i nie umieją jeszcze chodzić, to możemy je wozić w foteliku, albo przyczepce rowerowej. 

Jaką wybrać przyczepkę rowerową dla dzieci? 

przyczepka dla dziecka do roweruOd około trzeciego roku życia, kiedy maluchy potrafią samodzielnie siadać i chodzić, można je bezpiecznie przewozić w przyczepkach, które się doczepia do roweru i można razem z dzieckiem pokonywać kilometry. Maluchy bardzo lubią być wożone w taki sposób, bo to dla nich nowa atrakcja. Przyczepka dla dziecka do roweru ma stelaż wykonany z lekkiego aluminium, które jest bardzo wytrzymałe. Z przodu i z tyłu, przyczepka ma niewielkie zderzaki, które chronią dzieci przez urazami w trakcie zderzenia z twarda nawierzchnią. Nowoczesne hamulce tarczowe umieszczone na tylnych kołach, znacznie ułatwiają manewrowanie i zwiększają komfort jazdy. Przyczepka posiada funkcję wózka biegowego, dzięki specjalnej poręczy do trzymania za siedziskiem. Wystarczy odpiąć wysięgnik, na którym przyczepka jest połączona z rowerem, i można ruszyć do biegu. Duże siedzisko, wyścielone miękka pianką, z powodzeniem może pomieścić dwójkę dzieci. Każde z nich przypinamy pasami bezpieczeństwa w kroku, aby zabezpieczyć je przed wypadnięciem w trakcie ostrego hamowania. Po bokach znajdują się spore okna, pokryte siateczką. Przy wyborze najlepszej przyczepki dla dziecka, należy się kierować wygodą, bezpieczeństwem i funkcjonalnością. 

Ceny przyczepek zaczynają się od około tysiąca złotych wzwyż. Ich wysokość często zależy od producenta, jakości użytych do produkcji materiałów i modelu. Coraz więcej młodych rodziców korzysta z takich przyczepek, bo dają dużą swobodę w poruszaniu się.