Profesjonalnie wykonane formy z narzędziowni

Niechlujne wykonanie i brak dbałości o szczegóły, nawet u renomowanych producentów sprzętu do asg czasem przyprawiało nas o ból głowy. Szczególnie kiedy okazywało się, iż nowo kupiona kolba lub chwyt przedni od najbardziej renomowanej firmy zwyczajnie nie pasuje do repliki, bo odlany jest bardzo mało starannie. Często musiało się to skończyć ręcznym poprawianiem błędów producentów, co równie często skutkowało uszkodzeniem przerabianej części.

Zamówienie form wtryskowych w narzędziowni

narzędziownia formy wtryskoweBrak dbałości o jakość był prawdziwą plagą i od jakiegoś czasu nie dało się dostać części, których w jakiś sposób nie będzie trzeba przerabiać. Dlatego też postanowiliśmy obejść problem części, i samemu spróbować się w odlewaniu. Pierwsze próby były, jak się można spodziewać, dość nieudane, bo chałupnicze formy do odlewów i kiepskiej jakości materiał nie współpracowały ze sobą za dobrze. Dlatego też postanowiliśmy iść nieco dalej, i zastosować bardziej zaawansowane metody odlewania. Jednak do wykonania profesjonalnych form potrzebna była narzędziownia formy wtryskowe jakich potrzebowaliśmy były zwyczajnie zbyt skomplikowane i trudne do zrobienia domowymi metodami. Zaprojektowanie wzoru form nie było zbyt problematyczne, szczególnie po rozłożeniu pierwotnych podzespołów na części i usytuowanie ich odpowiednio na odlewie. Również samo wykonanie form nie trwało zbyt długo. Narzędziownia do której się zgłosiliśmy produkowała formy na zamówienie dla różnych firm, zarówno według projektów komputerowych jak i papierowych, a pracownicy mieli tam duże doświadczenie w wykonywaniu nawet najbardziej skomplikowanych czy szczegółowych zamówień. Na szczęście, nasz projekt nie należał do bardzo złożonych, i w dużej mierze składał się z płaskich części o dużej powierzchni, nie posiadających wielu szczegółów, co zdecydowanie ułatwiło produkcję, ale również obniżało cenę.

Zamówione przez nas formy były dokładne i trwałe, ale również bardzo szczelne i ciasno przylegające do siebie, przez co gotowy odlew nie posiadał żadnych szwów, pojawiających się zwykle w miejscach, w których stykały się formy. Nie były one również podatne na wysokie temperatury, choć zostały wykonane z lżejszego stopu metalu, możliwego do używania w warunkach warsztatowych oraz domowych.