Profesjonalna naprawa czujników airbag

Czujniki poduszek powietrznych dość często ulegają rozregulowaniu, zwłaszcza podczas nieostrożnej jazdy. Jest to usterka tym częściej pojawiająca się w samochodach terenowych, które poruszają się na nierównym terenie, na którym poziom wstrząsów pojazdu jest znacznie większy. Silne wstrząsy są główną przyczyną awarii systemu airbag, i mogą pojawić się nawet w najlepszych samochodach już po kilku miesiącach jazdy.

Szybka naprawa awarii czujników poduszek powietrznych

sensory airbag naprawaAwarie poduszek powietrznych mogą spowodować całkowite zablokowanie wyzwalaczy, wtłaczających powietrze do poduszek, a co gorsza, mogą również spowodować ich przedwczesne uruchomienie w trakcie jazdy. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja w trakcie jazdy po drodze, a co dopiero po offroadzie, więc większość kierowców terenowych natychmiast usuwa wszystkie awarie poduszek powietrznych, nieważne jak drobne, tuż po ich wykryciu. Gdy przyczyną usterki są sensory airbag naprawa jest bardzo prosta i szybka. Najczęściej wymaga przekalibrowania sensorów, lub zresetowania ich ustawień do stanu fabrycznego, co zazwyczaj w zupełności wystarcza do przywrócenia funkcjonalności systemu poduszek powietrznych. Sensory bowiem rozstrajają się podczas jazdy po nierównej nawierzchni, lub po szczególnie silnych wstrząsach, które jednak nie są wystarczająco silne by poduszki powietrzne były uruchomione, więc zwykłe przestawienie ustawień jest najczęściej jedyną czynnością, jaka wymagana jest do przywrócenia prawidłowej pracy sensorów. Wstrząsy mogą spowodować również poluzowanie okablowania sensorów, a w tym wypadku będą one całkowicie wyłączone, a tym samym nie uruchomią poduszek powietrznych w razie potrzeby. Taka usterka, bardzo częsta w samochodach terenowych, również należy do bardzo prostych i szybkich do usunięcia, i może być naprawiona w zaledwie kilka minut.

Czasami naprawa łączona jest również z przestrojeniem czujników, by przywrócić działanie systemu poduszek powietrznych do stanu fabrycznego. Wymiana całych czujników wymagana jest bardzo rzadko, zazwyczaj tylko wtedy gdy czujnik zostanie uszkodzony fizycznie lub zalany. Wymiana może być również wykonana w celu ulepszenia systemu poduszek powietrznych i wyposażenia go w dokładniejszy i bardziej wytrzymały sensor.